Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:52
Misafir
Yönetici

Erkek çocuk olması için okunan ayet, hadis veya dua var mıdır ?

Kayıtsız Üye
erkek çocuk olması için okunan ayet ve sure var mıdır yardımcı olur musunuz


Yanıt: Erkek çocuk olması için okunan ayet, hadis veya dua var mıdır ?

alaaddin_ersz
Erkek çocuk olması için okunan ayet, hadis veya dua
Salih bir kimse, yatağa girince; önce İhlâs sûresini okur. (Ya Rabbi bana bir oğul ihsan edersen ismini (Muhammed koyacağım) der. Böyle duâ edenin Allahın izniyle erkek çocuğu olur. Hadis-i şerifte,

(Hanımı hâmile iken, elini onun karnına koyup, "Bismillahi ahadis samed ellezi lem yelid ve lem yûled, yâ Rabbi bu çocuğun ismini Muhammed aleyhisselâmın hürmetine, Muhammed koydum" derse, bu çocuk erkek olur.) buyuruldu.

Kadın, hayızdan temizlendikten sonra beş gün içinde hâmile kalırsa, çocuğu erkek olur. Beşinci günden sekizinci güne kadar olursa kız olur.


Yanıt: Erkek çocuk olması için okunan ayet, hadis veya dua var mıdır ?

Muhammed
ÇOCUĞUN ERKEK OLMASI İÇİN ÖZEL ÂYET

Hamileligin ilk kırk günü içinde, çocuğun erkek doğması için Kur`an-ı Kerîm`den bir âyet yazılarak üstte taşınıyormuş. Böyle bir âyet var mıdır?

Cevap: Hayır Yoktur

Bunda İslam`ın kadınla erkeği birer insan olarak (kâbiliyetleri ve fonksiyonları itibari ile değil) eşit sayması esasına bir aykırılık var. Böyle bir âyet olsa ve herkes de bundan yararlansa, böylece bütün çocuklar erkek doğsa, durum ne olur? Dünyanın düzeni bozulmaz ve insan nesli bir asır sonra bitmez mi? Oysa Allah Kur`ân`da şöyle buyuruyor: "Göklerin ve yerin mülkü Allah`ındır. O dilediğini yaratır. Diledigine kız çocukları verir, dilediğine de erkek çocukları verir. Ya da onları erkekli dişili çift verir. Dilediğini de kısır yapar. Şüphesiz o Alîmdir, Kadîr`dir (Herşeyi çok iyi bilir, her şeye gücü yeter). "(Sûra 42/49, 50) Hep kız çocuğu olanların erkek çocuk arzu etmesi, hep erkek çocuğu olanların da kız arzu etmesi normal ve tabiîdir. Ama erkeğin daha hayırlı olduğuna inanarak erkek istemek normal değildir. Çünkü kimin hayırlı olacağını Allah bilir. Allah Rasûlü Efendimiz de, belki sırf bu cahilî düşünceyi yıkmak için: "Kimin üç kızı ya da üç kız kardeşi veya iki kızı ya da iki kız kardeşi olur da, onlara iyi bakar ve onlar konusunda Allah`tan sakınırsa, Cennet onun hakkıdır." (160 Tirmizî, bir 13) buyurmuşlardır. Bir başka rivayette: "Kimin bir kız çocuğu olur da onu canlı canlı gömmezse, onu horlamazsa, erkek çocuğunu ona tercih etmezse, Allah onu Cennete koyar.(161 Ebû Dâvûd, edep 121; Müsned I/223)

Bu düşünceyi Allah, müşriklerin düşüncesi olarak bildirir: "Onlardan birine kız çocuğu müjdelendiginde, içi öfkeyle dolar, yüzü kapkara kesilir. Aldığı bu müjdeden utanarak halktan gizlenmeye çalışır. ‚Onu ar olarak tutayım mı, yoksa diri diri toprağa mı gömeyim, diye düşünür. Bakın ne kötü yargıda bulunuyorlar." (Nahl 16/57-59) "Onlardan birine, Rahman olan Allah`a nisbet ettikleri bir kız evlât müjdelense, içi öfkeyle dolar, yüzü kapkara kesilir." (Zuhruf 43/17)


Yanıt: Erkek çocuk olması için okunan ayet, hadis veya dua var mıdır ?

Salawat
Muhammed arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Bu durum Kur-an da da açıkça belirtilmiş…


imamhatipli42
Erkek çocuk olması için okunan ayet, hadis veya dua var mıdır ?
Allah (cc) razı olsun.


Kayıtsız Üye
Ben bu duayı yaptım ve Allahın izniyle çocuğum erkek oldu…


Kayıtsız Üye
Bende okudum ve oglum oldu Allah herseyin hayirlisini ve herkesin kalbindekini versin insAllah


Kayıtsız Üye
Tam olarak hangi dua yı yaptınız. Peki bende düşünüyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olun


Kayıtsız Üye
Ben hamile kalamiyordum bu duayı okudum Allahım bana bir erkek evlat verirsen adini Muhammed koyacağım dedm ve ben o ay hamile kaldım oglum oldu adı Muhammed oldu


Kayıtsız Üye
Allah en hayırlısını nasip etsin

Ben bu duayi okudum esimde okudu bebek kiz demekki daha hayirlisi bu diye düşündük yapacak bisey yok


nilufr
bu duayı okuduktan sonra erkek olursa adini muhammet mi koymaliym


Kayıtsız Üye
Benim bir kizim var 6haftalik hamileyim rabbimden isteyim bide erkek evlad nasib etsin. Ama adini Huseyn koyucam Allahin izniyle olursa. Rabbim isteyen her kese kalbindekini nasib etsin


Kayıtsız Üye
Arkadaslar bu dua tam olarak nasil yapiliyor banada yardımcı olabilirmisiniz benimde 2 kizim var 3 uncuyu dusunuyoruz ne olur bizi bilgilendirin kadinmi okuyor kocami okuyor lutfen


Kayıtsız Üye
Hangi Duvayi okudunuz sorabilirmiyim simdiden tesekurler.


Kayıtsız Üye
Bu duayı okuyanlar ve sonuc alanlar cevap verirse sevinirim.Tam olarak nasıl okudunuz .Hamile olacak kadının üzerinde taşıdığı bır dua varmış bilen varmi bunada cevap verirseniz sevinirim.


Kayıtsız Üye
Bizde eşimle bu duayı inş erkek olur yine hayırlısı neyse o olsun Yüce Allah nasıl buyurursa siz yinede deneyin Allah herkesin gönlüne göre versin .


Kayıtsız Üye
İnsaAllah istediginiz gibi olur hayirli sonuc aldiginizda yazarmisiniz bide tam olarak nasil yaptiniz bizde dusunuyoruz benimde iki kizim var herseyin hayirlisi kismette varsa olur


Kayıtsız Üye
Doğacak çocuk erkek olursa illa Muhammed mi koyulmali yoksa 2 isim verilip ( Muhammed eren) gibi daha sonra günlük hayatta 2. Isim kullanilabilirmi


arifselim
Değerli kardeşlerim. Kız veya erkek çocuk dilemek yerine hayırlısını dilemelisiniz. Bu en doğru olandır. Üstte hadis diye geçen sözleri hadis kaynaklarında biz bulamadık. Belki dua edilebilir bunun bir sakıncası yoktur ama hayırlısı demek ve Allah’ın verdiğine razı olmak en güzelidir.

Bu dua ile doğan çocuk erkek olursa Muhammed ismi konulursa güzel olur ama şart değildir. İki isim de konulabilir ve dilediği isimle ona hitap edilebilir buda caizdir.


emel
eşimde bu duayı okudu ve bir oğlum oldu adınıda mehmet emin koydum


Kayıtsız Üye
Kardeşimın erkek çocuğu olsun diye kurandan hangi süreyi okumalıyım


mum
< erkek çocuğu olsun diye >
Erkek çocuk olsun diye bir ayet yoktur aksine Kur’anda Allahın verdiğine razı olmak tavsiye edilmektedir.
Siz Allah’tan hayırlısını dileyin, cinsiyet fazla önemli değil…. Çünkü Saliha bir kız, salih olmayan çok erkekten hayırlıdır.


Kayıtsız Üye
Duanin sonunda adini Muhammed koydum deniyo ismi gercekten koymalimiyiz yoksa duami bu sekilde


Şem’a
Adını Muhammed koydum demek bir nevi adaktır
Ya ismi söylemeyin yada koyun size kalmış


Kayıtsız Üye
– BebeğimiN ismini Muhammed koyacağım diye dua ettiğimizde bebek doğunca adını Muhammed koymak zorunda mıyız ?

– Merhaba benim 2 kızım var bir oğlum olsun istiyorum Allahım taktir ederse bir formülü olan varsa lütfen yardım eder misiniz


arifselim
– Muhammed veya şu ismi koyacağım diyerek dua etmekle o ismi koymak zorunda değilsin. Doğduktan sonra dilediğin ismi koyabilirsin.

– Merhaba. Dua edebilirsin ama en güzeli ve doğrusu hayırlısını dilemektir.


Kayıtsız Üye
Çocuk sağlıklı olsun da ister erkek isterse kız olsun.


Kayıtsız Üye
Merabalar banada Dua edin lutfen


Kayıtsız Üye
mevlam herşeyin hayırlısını nasip etsin en başta ayıpsız kusursuz olsun bende 8 haftalık hamileyim iki kızım var mevlam kız sevgisinden taddirdi isterim bir oğlumda olsun hakkımda hayırlısı neyse o olsun


Kayıtsız Üye
Oncelikle Allahım hepinize herseyin hayırlısı ni nasip etsin benim 3 tane kızım vsr


Kayıtsız Üye
Böyle bi dua olsa peygamber ederdi heralde. Allah hepinize akıl fikir düşünme yeteneği versin.


Kayıtsız Üye
Allah’a hamd olsun resullullah (sas) salât ve selam olsun.


Kayıtsız Üye
Salam ben hamileyim.men oglum olursa Muhammed sadiq koya bilirmiyim.yani 2isim oluyor


arifselim
Aleykum selam. Muhammed Sadık ismini verebilirsin. İki isim birlikte olabilir veya tek olarak da her iki isimden birini verebilirsin. Dinimizde iki isim verilmesi caizdir.


Kayıtsız Üye
Ben buna inanmiyorum cunku kaderinde erkek çocuk unun olmasi varsa zaten olur eğer yoksa olmaz


Kayıtsız Üye
Merhabalar benim ilk hamileliğim ve ilk çocuğum erkek olsun çok istemiştim eşim de istiyordu ve bu duayi okuduk şimdi cinsiyetini öğrendik ki kiz,ben kendimi erkek bebeğe odakladiğim için biraz üzüldüm sanki benimseyemedim ve bunun vicdan azabini yaşiyorum kendimi çok kötü hissediyorum çok dua etmiştim kalpten çok istedim o yüzden de olamayınca çok üzüldüm ve hamileliğime sevinemiyorum ne olur yardımcı olun içimi nasil rahatlatabilirim karnimdaki bebeğe haksizlik yapiyorum psikolojisi beni daha da mahvediyor ama sevinemiyorum da küçüklüğümden beri hep büyüyünce oğlum olacak inşalllah diye hayal etmiştim o yüzden hayal kirikliği yaşiyorum


Kayıtsız Üye
Doğruyu bilen Allah tır. siz hiç kafanıza takmayın mü’min in Mü’min e dua etmesi kabul olur İnşAllah.
İnşAllah Rabbim Size hayırlı bir Erkek Çocuk nasip eder. Öncelikle hayırlıyı istemek en doğrusudur. unutmayın ki kız çocugu kendini daha çok sevdirir. siz ona haksızlık ettiğinizi düşünseniz dahi doğunca Yarabbi çok şükür nidalarını çok defa tekrarlıyacaksınız.


Kayıtsız Üye
İlk çocukta bu kadar üzülmek Allah’ın gücüne gider,3.veya 4.bile olsa yine günah. Allah’ın kusursuz bir şekilde yarattıktan sonra bize bir evlat lütfetmesi ve aciz kulun haşa onu beğenmemesi ‘Allah’ım sen verdin ama ben bunu değil de erkek istediğim için üzülüyorum’ demekle aynı şey. İnsanız elbette gönlümüzden geçer fakat kabullenmemek üzülmek günahtır,karnınızdaki çocuk bir lütuf bir mucize. İlla billa erkek çocuğa niyetlenmeyin hayırlısını isteyin çünkü Rabbim zaten gönlünüzdekini biliyor. Benim de 2 kızım var 3.çocuğum olursa ben de salih bir oğlumun olmasını isterim ama Allah’ın vereceğine daima razıyım.


Kaptan
Erkek, kız olmasından daha çok hayırlı olmasını isteyin. Nice babalar var erkek evladının kendisine yaptıkları yüzünden benim bir oglum var diye bile övünemiyor. Alimin biri der ki; "Kız çocuğu olmayan evladım var demesin." Ben henüz bekarım ama kız çocuğumun olmasını daha çok istiyorum. Çünkü seviyorum kız çocuklarını.


Kayıtsız Üye
Biz ikisi kardeş ve ben amcaoğulları olarak üç kişi yer gök dua ileyi yaşayarak gördük.
Allah’ın izni ve inayetiyle üçümüzün de dört kızdan sonra birer oğlumuz oldu.Çok şükürler olsun.
Burada inanç sağlamlı, hulusi kalp şart.Dua kitaplarından bu duayı edinip, tarife göre uygulamak gerekir.Çocuğu ismini Muhammed koymayı vaad edip, koymak lazım.


Kayıtsız Üye
bende merak ediyorum duada Muhammed isimi geçiyor.Bizimde adını Muhammed koymamız şartmı.O duayı okursak başka isim koyamazmıyız. Yanlış anlaşılmasın Gerçekden Muhammed güzel isim. ama başka isim düşünmek yanlışmı olur. Cevaplarsanız çok sevinirim.


arifselim
Yukarıda geçen ve hadis denilen duanın kaynağını bulamadık. Dua etmekle o ismi vereceğine dair söz vermiş olmazsın. Dilediğin güzel bir ismi verebilirsin. Yinede erkek yada kız evlat yerine daima hayırlısını dilemek daha doğrudur.


Kayıtsız Üye
Şöyle düşünün;anneniz size hamileyken hep oğul hayali kurup sizin yani kız olacağını öğrendiğinde sizin gibi üzülüp kabullenemeseydi ne hissederdiniz? Toplumumuzda ezelden beri erkek çocuk merakı var elbette gönül her ikisinden de tatmak ister fakat önemli olan erkek çocuğun hangi niyetle istenmesi,aman soyum devam etsin aman oğlum oldu diye sağ sola övüneyim malım mülküm ona kalsın tarzında isteniyorsa iki seçenek vardır;ya Rabbim nefsi körelmiş kuluna verir fakat o oğlan çocuğu ile öyle bir imtihan eder ki keşke doğurmasaydım durumuna gelinir ,veyahut vermeyerek kulu isyan edip kafirlerden olur mu diye sınavdan geçirip hükmünü verir. Benim 2 kızım var hamd olsun dünyalara değişmem fakat 3.evladım olursa başta hayırlı sağlıklı sonra da imanlı bir erkek evlat isterim elbette fakat kızlarım olmasaydı aynı şekilde kız isterdim. Sizin ilk bebeğiniz evet hayalinizde bir oğul olabilir fakat lütfen tövbe edin,Hz.Meryem’in annesi de kızının doğumuna sevinememiş erkek istediğinden dolayı fakat Meryem bir Peygamber dünyaya getirdi,eminim ki annesi bunu önceden bilebilseydi Meryem gibi 10 tane kız evlat isterdi. Böyle düşünün Allah’a emanet olun.


Kayıtsız Üye
Benim 4 kizim var ikiz ikiz oldular, cok şükür sağlıklı eli ayağı düzgünler, birde erkek çocuğum olsun isterim, ama cesaret edemiyorum,

slm benim iki kızım var birde oğlum olsun ıstiyorum bunun için bu duayı okuyan ama bizim ailede muhammet ismi çok bu duayı okuduğumda yusuf ismini söylesem olurmu acaba bana ne olur cvp yazın çok merak ediyorum


Kayıtsız Üye
tam olarak ne demeliyim birde ben ailede muhammet ismi çok olduğundan yusuf ismini düşünüyordm sizce duayı nasıl yapmalıyım


arifselim
Yukarıda geçen ve hadis denilen sözlerin kaynağını bulamadık. Yani bu bir hadistir diyemiyoruz. Bunun için dualarda hayırlısını dileyin. Zaten en doğrusu kız veya erkek değil, en hayırlısı nasip olsun demektir.


Kayıtsız Üye
Slm aleykum rabbım hayırlı sıhatlı evlat tüm musluman dın kardeslerımıze ve hıc evladı olmayanlara versın rabbım banada verırse saglıklı hayırlı bır çift evlat Muhammed hasan ve Muhammed huseyın koyacagım rabbım hayırlı ıse versın


Kayıtsız Üye
merhaba,Allahız izniyle çocuğunuzu kucağınıza aldığınızda hiç bir şüphe sıkıntı sorun kalmaz emin olun.Allah kız çocuğunu rahmet ve bereket olarak verir.Evinize bereket getirir inşAllah.Benim iki kızım var Allah bağışlarsa,ikiside sağlıklı şükürler olsun.


Özge muhammet
merhaba arkadaşlar benim bir kızım var 2.sinin erkek olmasını istedim o kadar çok kuran namaz dua ne zikir kaldı ne bisey kaldı yusuf süresini yazdım taşıdım ve duamda ne dedim biliyo musunuz Rabbim ne olur bana bu kız evladı verme erkek ver dedim ama kesinlikle kötü niyet yoktu çünkü oğlumda olsun istiyordum ve noldu biliyo musunuz bugün düşük yaptım daha dün bana kız çocuğunu nasip etmm dedim ve dusuk yaptım çok pişmanım Allahın gücüne gitti biliyo musunuz ki ben 50 Kilo taşıyıp 10 km koşup bebeğime bişey olmayan ben düşük yaptım ve bugün Nolur nolur benim yaptığımı yapmayın Rabbim beni affeder insAllah…
bebek isteyin ama nolur hayırlısını isteyin daha kötü de olabilirdi kolu bacağı da olmayabilir di bu benim sınavım çok üzgünüm Allah benim kalbimi biliyo demeyin sozlerde önemlidir


Kayıtsız Üye
Selamünaleyküm benim bir oğlum 2 kizim var dördüncüye hamileyim ve oglum olmasini istiyorum çocuklarimda özellikle oglumda erkek olsun diye dua ediyo sizce günaha giriyomuyum


Omer Faruk
Gönlünüzden; kız çocuğum var bir de erkek çocuğum olsun diye geçirebilirsiniz. Bu gayet insani bir istektir. Bunun yanında Kur’an’da Zekeriye (A.S) ile ilgili çok güzel bir şey anlatılır, Kur’an’a kulak verelim:

Ali İmran Sûresi: 38/ Orada Zekeriya Rabbine dua etti: Rabbim! Bana katından temiz bir nesil bahşet. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin dedi.

Yüce Allah, Zekeriya Peygamberin duasını kabul ettiğini şöyle bildirmektedir:

Onun duasını da kabul buyurduk ve ona Yahyâ"yı armağan ettik. Eşini de kendisi için ıslah ettik (çocuk doğurmağa elverişli bir hâle getirdik). Gerçekten onlar hayır işlere koşarlar, umarak ve korkarak bize dua ederlerdi ve bize derin saygı
gösterirlerdi. (Enbiyâ, 21/90)

Dikkat ederseniz Zekeriya (A.S) özellikle erkek çocuk talep etmiyor "temiz bir nesil" diyor. Ne yazık ki toplumumuzda erkek çocuk talebi erkeğin gücü sembolize etmesi ve geçmişten getirdiğimiz erkeğe üstünlük atfetme geleneğinden geliyor. Oysa Kur’an bunun tam tersini söylüyor.

Bu tür, erkeği kızdan üstün tutan inançlara dayalı olmamak şartıyla Allah zülcelalden bir de erkek yavrum olsun demek hata olmayacaktır, kalpleri en iyi bilen Allah’tır. Allah’u a’lem…


Kayıtsız Üye
Allah hepinizin gonlune gore versin insAllah..bende bu duayi ettim esimle.ve hamile kaldim su an 3 aylik hamileyim ve cok zor bir hamilelik geciriyorum..2 li test ettik boyun kemik yapilari ultrasonla detayli olarak incelendi ve dr bana oglunuz olacak bakin buda pipisi dedi eli ile gosterdi..10 yasinda bir kizim var birde oglum olsun yarab erkek evlattanda tattir bana ve isyankar ve sorumsuz bir kocam var ona da yoldas olsun hayirli bir erkek evlat nasip et evime nur sacsin ve babasi onun sayesinde dogru yolu bulsun kufurden namazsizlikdan kurtulsun dedim..duam kabul oldu belkide ama Allah ne verirse hayirlisini versin once bunun icin dua edin.kocamda erkek..Allah kitap sover beni dover sabahlara kadar oyun oynar bize karsi ilgisiz ve sorumsuz isini aksatiyor artik dayanacak takatim kalmadi ama bir erkek evlat belki yola getirir dedim elinden tutar bir cumaya gider ona ornek olur dedim ..Allah hepimizin yardımcısi olsun ama ne olursa olsun 10 yasindaki kizimin yerini hic bir şey tutmaz Allahim onu esirgesin insAllah


Kayıtsız Üye
Arkadaslar benimde , 2 kızım elhamdulilah Allah’a binlerce kez şukurler olsun 2 kız evlat nasıp ettıgı için herzaman diyorum yarrabbi 2kız sevgısı tattırdın yarabbi 1erkek evlat nasip et hayırlısından esimin benim gonlume gore haramdan uzak bir erkek evlat saglıklı hayırlı banada dua edin kızlar lütfen yüce rabbim hepimizin gönlunden geceninasip etsin aminnn saglıcakla huzurla kalın


Kayıtsız Üye
Emin olki en değerli evladın geliyor benimde kızım var ilki oğlan kızım daha ağır basıyo hiç üzülme bence sağlığı olsun en değerlin geliyor bence


Kayıtsız Üye
Slm arkadaslar benimde iki kizim var ve ben cok mutluyum simdide Allah verirse oglym olsun isterim en onemlisi hayirli ve saglikly olmasi


Kayıtsız Üye
Neden duadan sonra erkek olursa Muhammed ismi koyulması zorunlu değil.insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen vebali çok ağır olur.Sen Allahla bir anlaşma yapıyorsun ve diyorsun ki Ya Rabbi bu çocuğun ismini Muhammed Aleyhisselamın hürmetine Muhammed koydum.Yani bana sen erkek çocuk nasip et ben ismini Muhammed koydum diyorsun.Çocuk olduktan sonrada yok başka isim koyayım.Olmaz efendim olmaz.Allah o çocuğun ismi Muhammed olsun diye size erkek verdi.Peygamberimizin ismini koymakla mükellefsiniz.Sakın aman yanlış yapmayın.Bu duayı okuduktan sonra çocuğunuz erkek olursa ismi Muhammed koyulması lazım.


Kayıtsız Üye
Ben iki buucuk aylikken kiz dediler bebegime kiyafetlerni almstik bu duayi ettm Allahin izniyle erkek dioyalar smdi bebegimz 4 aylik dua ettim Allah’a sigindim once saglik hayrli evlat hayrlisiysa saglikli kucagmiza almayi nasip etsin cumlezmize


Kayıtsız Üye
Benim 3 kızım var Muhammed dua sini okudum adalar adadım ne biliyim akliniza ne gelirse şuna şunu alırım yok bunu yaparım diye 4.444 duayı okuttum çok istedim ama hayırlısıyla bana erkek evladı ver dedim ama sonuç dün doktora gittim kız dedi ne yapayım ben Allahtan hayırlısını istedim oda bana hayırlısını verdi Rabbim e sonsuz şükürler olsun 4 kız evladı herkese nasip olmazmış dedim duamı ettim


Kayıtsız Üye
Ben şöyle bir dua etmiştim Allahım bana hayırlısıyla bir erkek evlat nasip edersen adını Muhammet koyacam benim kaynım öldü adı Ahmet eşim de oğlum olursa adını Ahmed koyacam ismi değiştirirse Bi günahı olur mu


mum
İmkan nispetinde adağınızı yerine getirin, çünkü adağı yerine getirmek/sözünde durmak farzdır Allahın emridir. Kocanıza durumu anlatın inşAllah hoş görür


Nurgulsen
Selam Aleyküm kardeş Yüce Allah ha söz verdiniz adını Muhammed koymanız lazım. Kulağına Muhammed okuyun yada çünkü öbür dünyada kulağına Okuduğunuz isimle çağrılıyor


Kayıtsız Üye
Benimde iki kızım var bende sizin gibi kendimi erkek çocuğa çok hazırlamıştım ikinci kızımın haberini alınca günlerce ağladım hatta doğumda bile çok ağladım.Eşimi babamı herkesi üzdüm hamileliğinde bebeği kabullenemedim.Hatta çocuk 5 veya 6 aylıktı hala kendimi mutlu edemiyordum.Şimdi kızım 9 yaşında ve sanki dünyalar benim. Ablası da var ama o başka bana arkadaş sırdaş her şey benim için.Yani doğduktan sonra pekte fark etmiyor cinsiyeti.Yinede mevlam her ikisini de tattırsın hayırlısıyla.


Kayıtsız Üye
Daha önce bu işlemi yapan akrabamdan duyup 2005 yılında bende yaptım.. bir kağıda 40 kere Arapça Muhammed yazıp bir bardak suya koyup 1 saat kadar bekledim mürekkepli kalem gerek ama ben tükenmezle yapmıştım.. kâğıdı sudan alıp temiz bir beze sardım gül veya ıhlamur dibine ayak basılmayacak yer olmalı gömdüm sonra kıbleye döndüm Peygamberimizin adını Muhammed koyacağım diye söz verip Allah’a dua edin ettim oğlum oldu benden önce iki akrabam ben eltim ve 3 arkadaşım aynı şekilde yaptı hepimizin oğlu oldu isimlerinin ilki hepsi Muhammed koyuldu söz verildiği üzere…


Kayıtsız Üye
Arkadaşlar yeni hamile kaldığınızda cinsiyeti daha belli değilken eşiniz (erkek) karısının karnına elini koyarak İhlas suresini okuyup, ardından Allahım hayırlısyla bana bir erkek evlat nasip eyle adını Muhammed koydum dicek ama duası kabul olan muhakkak Muhammed ismini koysun inşAllah koymamazlık yapmayın arkadaşlar Rabbim hepimizin gönlüne göre versin inşAllah


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm ben şuan hamileyim benim oğlum var hamileyken eşim karnımın üstüne elini koyup dua etti senin ismin Muhammed olsun diye evet erkek oldu ve Muhammed koyduk şimdide hayirli bı erkek oğlum daha olsun istiyorum benim başka rahatsızlıklarım var artık doğurmak istemiyorum bu son olsun onun icin soylediginiz gibi eğer Muhammed arapca yazarsam ve o ismi koymasam yinede olurmu çünkü once Muhammed koymuşum


erkek cocuk icin dua, kuranda erkek bebek duası, erkek çocuk olması için dua

Bu kategoride yer alan Kumar oynamamaya büyük tövbe ettim bozmak zorundayım çok zor durumdayım mecburum başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Erkek çocuk olması için okunan ayet, hadis veya dua var mıdır ? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.