Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:30
Misafir
Yönetici

Peygamberimizin soyu hala devam ediyor mu? ediyosa bunlar kimler?

Kayıtsız Üye
peygamberimizin soyu hala devam ediyor mu ediyosa bunlar kimler Allah rızası için yardım edin kafayı yicem beyni karıştırıyorlar Allah’a şirk koşmaktan korkuyorum bana yardım edin


Cevap: peygamberimizin soyu hala devam ediyor mu? ediyosa bunlar kimler?

Muhammed
Hz. Peygamber’in Soyu
Peygamber efendimizin soyu
Hz. Peygamber’in soyu yirmi birinci kuşaktan atası olan Adnân vasıtasıyla Hz. İbrahim’in oğlu Hz. İsmail’e dayanmaktadır. Bu sebeple Hz. Peygamber’in soyunun da mensup olduğu Kuzey Araplar’ına İsmâilîler veya Adnânîler gibi isimler de verilmektedir (Araplar’ın diğer ana kolu, anayurdu Güney Arabistan olan Kahtânîler’dir). Hz. Peygamber’in Adnân’a kadar soy kütüğü kesin olarak bilinmekte olup şöyledir: Muhammed b. Abdullah b. Abdülmuttalib (Şeybe) b. Hâşim b. Abdümenâf b. Kusay b. Kilâb b. Mürre b. Kâ’b b. Lüey b. Gâlib b. Fihr (Kureyş) b. Mâlik b. Nadr b. Kinâne b. Huzeyme b. Müdrike b. İlyâs b. Mudar b. Nizâr b. Mead b. Adnân. Bu tabloya göre Hz. Peygamber, Araplar’ın, Hz. İbrahim’in oğlu Hz. İsmail’in soyundan gelen Adnânîler kolundan, Kureyş kabilesinin Hâşimoğulları sülâlesine mensup Abdullah b. Abdülmuttalib’in oğludur.

Soy Ağacı

Peygamberimizin soyu hala devam ediyor mu? ediyosa bunlar kimler?


Cevap: peygamberimizin soyu hala devam ediyor mu? ediyosa bunlar kimler?

Kayıtsız Üye
Allah razı olsun güzel bir paylaşım sayenizde ödevimi yaptım


Cevap: Peygamberimizin soyu hala devam ediyor mu? ediyosa bunlar kimler?

Kayıtsız Üye
Sizden ALLAH RAZI Olsun .. Ben bunu çok merak ederdim ama görselleri açtığım zaman siyah giyinimli bir kadın gördüm.İnanmadım ama belkide olabilir dedim .. Çok saolun , tekrardan ALLAH SİZDEN RAZI Olsun!


peygamber efendimizin soyu devam ediyormu, peygamberimizin soyu devam ediyormu, hz Muhammedin soyu devam ediyormu

Bu kategoride yer alan Hz.peygambere ilk inen ayeti arapçasıyla birlikte verirmisiniz? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Peygamberimizin soyu hala devam ediyor mu? ediyosa bunlar kimler? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.