Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:53
Misafir
Yönetici

Hayvanlar benim sessiz kullarımdır şimdi susuyorlar ama ahirette konuşacaklardır

semamisafir
Kur’anda hayvanlar için ”onlar benim sessiz kullarımdır şimdi susuyorlar ama ahirette konuşacaklardır” mealinde bir ayet var mıdır. ben hayvanlarla ilgili ayetleri okudum göremedim yanılıyor muyum?


Cevap: Hayvanlar benim sessiz kullarımdır şimdi susuyorlar ama ahirette konuşacaklardır

Muhasibi
Bu ayet değildir.Hz mevlananın bir sözüdür.Allah ondan razı olsun….


Cevap: Hayvanlar benim sessiz kullarımdır şimdi susuyorlar ama ahirette konuşacaklardır

Kayıtsız Üye
Allah senden de razı olsun bu bilgiyi öğrendim


Cevap: Hayvanlar benim sessiz kullarımdır şimdi susuyorlar ama ahirette konuşacaklardır

ceboli
Allah dediyse ayet olmasi gerek..Allah adina nasil söz soyler..mevlana sözuyse eger cok acı…


Kayıtsız Üye
Evet çok doğru bir yere değinmişsiniz


Kayıtsız Üye
Allahin kuranda geçmeyen konuşmaları sözlerine hadisi kutsi denir. Mevlana hz bunlar Allah dostları onlar melkelrde konuşur onlara dil uzatanin çay haline 2 kelime soyleyenin bile çay haline


Kzayıtsız
Bu benim de kafama takılmıştı. Hadisi kutsiymiş. hadislerı hallettik de kutsileri kaldıydı. Tövbe yarabbim. En-am suresinin 38.ayetinin meali diyanet tarafından şöyle açıklanmış "
38﴿ Yeryüzünde yürüyen hayvanlar ve gökyüzünde iki kanadıyla uçan kuşlardan ne varsa hepsi sizin gibi topluluklardır. Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. Nihayet (hepsi) toplanıp rablerinin huzuruna getirileceklerdir." Hz. Mevlana nın böyle bişey söylediğini iddia etmek ne kadar doğrudur ? Sanırım hayvanlara kötü davrananlar için bu yola başvurulmuş. O pislikler bugün de var hem de pek çok. İyi niyetle de olsa şirk yapılmış


Kayıtsız Üye
Bravo, işte yapılması gereken yorum budur.


BronkH11
Aslına bakarsan Mevlana’nın dediğini de bilmiyoruz. O kadar sözler var ki ya Peygamberimizin ya Mevlana’nın ya Hz Alının ve s. İsimleriyle yalan sözler yazıyorlar ki. Allah’ın ismiyle söylemek doğru olmamış ancak gerek ki ders çıkaralım…


Kayıtsız Üye
Bu sözün başında Allah der ki var.Allah adına konuşmak değil bu.mevlana bir veli elbette Allah katından aldığı bildiği şeyler var.sadece bilgiyi naklediyor.


Kayıtsız Üye
Mevlana’nın Allah katından aldığı, bildiği birşeyler varsa, peygamber oluyor.. Ağzımızdan çıkanlara dikkat edelim şirke, küfre düşmeyelim.. Allah katından yalnızca ayet alınır, aldığı bildiği gelen birşeyler sadece peygamberlerine gelir..


hayvanlar benim sessiz kullarımdır, hayvanlar benim sessiz kullarımdır ayeti, hayvanlar benim sessiz kullarımdır ayet

Bu kategoride yer alan Sitelerin hizmet şartları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Hayvanlar benim sessiz kullarımdır şimdi susuyorlar ama ahirette konuşacaklardır Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.