Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:54
Misafir
Yönetici

Hz.Muhammedin çocuklarla ve torunları ile ilgili anıları

Kayıtsız Üye
peygamberimizin çocuk ve torun sevgisi, çocuklarla ve torunları ile ilgili anılarından birini yazar mısınız


Cevap: Hz.Muhammed (s.a.v)in çocuklarla ve torunları ile ilgili anılarından 3 tanesi

Fetva Meclisi
Peygamberimiz, çocuklarıyla da yakından ilgilenir, onlara olan sevgisini her fırsatta gösterirdi. Oğlu İbrahim, Medine’nin kenar semtinde oturan bir süt annenin yanında kalırdı. Peygamberimiz onun yanına gider, onu kucaklar, öper, koklar ve geri dönerdi. En küçük çocuğu Fatma’ydı. Fatma’yı gördüğü zaman onu sevgiyle karşılar ve alnından öperdi. Sonra da ellerinden tutup yanına oturturdu.
Torunları Hasan ve Hüseyin’i de çok severdi. Torunları, onun sırtına çıkarak binek oyunu oynarlardı. Peygamberimiz, onları omuzlarına alarak gezdirirdi. Bir gün Sevgili Peygamberimiz, namaz kılarken secdeye yatmış ve torunlarından biri gelip sırtına binmişti. Torunu sırtından kalkana kadar peygamberimiz secdeden kalkmamıştı. Bu örnekler, bize peygamberimizin, aile bireylerine sonsuz sevgi, ilgi ve şefkat gösterdiğini açıklamaktadır.


Yorum: Hz.Muhammedin çocuklarla ve torunları ile ilgili anıları

Kayıtsız Üye
Çok teşekkür ederim. Ödevim için çok yardımcı oldunuz. 😊


peygamberimizin cocuk ve torun sevgisi, hz Muhammedın cocuklarla ılgılı anıları, hz Muhammed torunlarına sevgisi

Bu kategoride yer alan Zemzem suyunun vücuttan ter olarak atildığı bilgisi kuranda hangi ayette geçmektedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Hz.Muhammedin çocuklarla ve torunları ile ilgili anıları Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.