Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:50
Misafir
Yönetici

Allah Niçin Vahiy Göndermiştir?

Kayıtsız Üye
Allah Niçin Vahiy Göndermiştir? Kısaca bilgi verir misiniz


Cevap: Allah Niçin Vahiy Göndermiştir?

mümin
Vahiy insanoglu hakkı hakikati doğruyu yanlısı bilsin diye gönderilmiştir.


Cevap: Allah Niçin Vahiy Göndermiştir?

EVET
Allah bizlere doğru yolu bulmamız hakikati bilip yanlışlardan sakınmamız için Onun yolunda gitmemiz için Vahiy göndermiştir.


Allah niçin vahiy göndermiştir?

melle
Allah insanlara büyük bir lütuf, yardım ve destek sağlamıştır. Yüce Rabb’imiz, insanı bilme, düşünme gibi yetenekler vererek varlıkların en şereflisi, en mükemmeli olarak yaratmıştır. Akıl ile doğru yolu bulabilmesi için vahiy göndermiştir. Bunun karşılığı olarak da insandan kendisinin halifesi, yani vekili olmasını istemiştir. İnsanı, Allah’ın koyduğu düzeni, yarattığı varlıkları kullanmak ve korumakla görevlendirmiştir. Evrendeki en büyük sorumluğu insana yüklemiştir. İnsanın bu sorumluluğu tam olarak yerine getirebilmesi için, Allah’ın yardım ve desteğine ihtiyacı vardır. Vahiy insana yol gösteren bir ışık, bir rehberdir. İnsanı vahiy yolu ile iyi, güzeli ve doğruyu bulabilir ve yanlışlıklardan kurtulabilir.


Kayıtsız Üye
Allah senden razı olsun bu tam aradığım bir bilgiydi


Allah niçin vahiy göndermiştir, Allah niçin vahiy göndermiştir kısaca, Allah niçin sürekli vahiy göndermiştir

Bu kategoride yer alan Ailemden Uzaklara Gidiyorum Dönmemek üzere başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Allah Niçin Vahiy Göndermiştir? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.