Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:55
Misafir
Yönetici

İnsanın kendi kendine nazarı değer mi?

Kayıtsız Üye
İnsanın kendi kendine nazarı değer mi? Bu konuda bilgi verir misiniz


Yorum: İnsanın kendi kendine nazarı değer mi?

Omer Faruk
Kişinin kendi kendine nazarı değmez.


İnsan Kendisinin Nazarı Değermi?

Kayıtsız Üye
Bi insan kendisine nazar değdirebilirmi? Ve nazar değmişse ne yapmalı? Ve birde, daha nazar değdirmemek için ne yapabilir?


Yorum: İnsan Kendisinin Nazarı Değermi?

Omer Faruk
Kişinin kendi kendine nazarı değmez. Nazar aslında kişinin kibir ve kendini göstermek merakından kaynaklanır. Eğer kişi kibir ve kendini gösterme merakından vazgeçerse Nazardan kurtulur. Çünkü nazarın temeli kıskançlıktır.

Bugün sosyal medyada insanların herşeyini sergileyerek adeta "beni kıskanın" diye çağrı yapıp sonra da nazar değdi diye şikayet etmesi, kadının hertarafını açıp, erkekler beni taciz etti demesine benziyor…

Selametle…


Kuldurdileyen
Kendi evladınızı sevdiğinizde MaşAllah deyin. Giydiğiniz elbiyesi, arabanızı, saçınızı beğenirseniz kendinize MaşAllah deyin. Daha güzelini istermsiniz? Gördüğünüz, beğendiğiniz, sizi etkileyen ve de duygulandıran her şeyin sadece Rabbiniz tarafından yaradılmış olduğunu artık bilin ve hep O na nazar edin ve her güzellik için O na şükr edin. Duygulanıp ağlayacaksanız sadece O na ağlayın.


insanın kendisin kendine nazar değmesi, insanin kendisine nazari değer mi, insanin kendine nazari degermi

Bu kategoride yer alan Kendini Beğenmemek Ve Allaha Sormak? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

İnsanın kendi kendine nazarı değer mi? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.