Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:07
Misafir
Yönetici

Ezan duası arapça türkçe orjinal duası

Kayıtsız Üye
Ezan duasının Arapça ve Türkçesi lazım yardımcı olur musunuz


Cevap: ezan duası arapça türkçe orjinal duası

Hoca
Ezan duası arapça türkçe orjinal duası

Türkçe okunuşu: "Allâhümme Rabbe hâzihi’d-da’veti’t-tâmmeh, ve’s-salâti’l-kâimeh, âti Muhammedeni’l-vesîlete ve’l-fadîlete veb’ashü makâmem-mahmûdeni’l-lezî va’adteh.

Türkçe anlamı: Ey bu eksiksiz davetin ve kılınan namazın sahibi! Muhammed’e vesîle’yi ve fazîleti ver. O’nu, vaat ettiğin Makam-ı Mahmûd üzere dirilt" derse, ona kıyâmet günü mutlaka şefaatim helal olur." (Buhârî, Ezân, 8; Ebû Dâvûd, Salât, 28)


Ezan duası ile ilgili bir soru

Ygbbhukbg
Selamun aleykum ezan duasinda :

Arapça okunuşu: "Allahumme Rebbe hazihi’d-da’veti’t-tamme. Vesselatil kâimeti ati Muhammedenil vesilete vel fazilete ved-dereceter-refîate. vebashu makamen Mahmudenillezi veadteh. "…ati seyyidina Muhammedenil vesilete diye okuyordum geri hepsini ayni sekilde okuyordum "
Sorum su ben ezan aynen usteki gibi okuyordum sadece dogrusu o sekil diye aklimda kaldigi icin "ati seyyidina" diyordum dogrusunu ogrendim bunda sonra dogru okuyacam ama onceden oyle okudum diye sıkınti olur mu?


Yorum: Ezan duası arapça türkçe orjinal duası

arifselim
Aleykum selam. Bir sıkıntı olmaz. Bundan sonra bu şekilde okuman yeterlidir. Ezan duasını her iki şekilde de okumak caizdir. Seyyidene eklenerek okunursa daha güzel olur.


Kayıtsız Üye
Selamın Aleyküm
Ezan Duasını Ben Bu Şekilde Bilip Okuyorum Yani Bu Şekilde Öğretildi Ve Böylecede okumaya Devam Ediyorum Farkı Sitelerde Farklı Yazılar Okuyorum Kimi Sitede Eksiklik Görüyorum Kimi Sitedeyse Bizim Bildiğimiz Eksikmiş Diyorum
Yani Arada Enteresan şekilde bi eksiklik bi kopukluk var lakin ben anlamış değilim velhasıl kelam gelelim okuduğum Ezanı Şerif’e .
Allahumme Rebbe hazihid davetit-tamme. Vesselatil kâimeti ati Muhammedenil vesilete vel fazilete ved-dereceter-refîate. vebashu makamen Mahmudenillezi veadteh. İnneke lâ tuhlifu’l-mîâd.( AMIN )
pek çok sitede’de tam bu şekilde yazmaktadır fakat sizde ise Kaimeti yerine kaimeh yazıyor ve ikinciside vel fadilete yazıyor çoğu yerde ve çoğu insanın söylediği ise vel fazilete’dir
Ve Ayrıca Sizde ise Fadilete’den Sonra Ved Dereceter Yazmıyor Fakat Pek Çok Yerde Yazan ve pek çok kişinin okuduğu hatta özellikle okuyanlara sorduğumda ise benim yazdığım bildiğim ve okuduğum şekilde onlarda aynı şekilde bilip okuyor olmaları
Yani çoğunluk ya yanlış yolda yada doğru yolda ben artık anlamakta zorluk çekiyorum pek çok kişinin doğru bildiği şey sizin sitenizde neden eksik yazılmış siz mi yanlış biliyorsunuz yoksa bunca insan mı hata yapıyor cevap verirsen sevinirim
Bu Arada Yanlış Anlamayın Sakın Bu Sorgulama Değil Düzeltme Amacıyla Söylüyorum .


mum
Ezan duası 2-3 şekilde okunabliyor hepsi doğru hepsi hadislerde geçer kafanız karışmasın yazdığınız şekilde okuyunuz.


ezan duası, ezan duası arapça, ezan duas

Bu kategoride yer alan Taharet aldıktan sonra elbiseye dokunmak başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Ezan duası arapça türkçe orjinal duası Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.