Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:55
Misafir
Yönetici

Gurbette ölen insan şehit mi? Gurbetin bunun gibi din açısından özellikleri nedir?

Kayıtsız Üye
Ne zaman gurbette oluruz? Gurbette ölen insanın şehit olduğunu duymuştum. Gurbetin bunun gibi din açısından özellikleri nelerdir?


Yorum: Gurbette ölen insan şehit mi? Gurbetin bunun gibi din açısından özellikleri nedir?

muvaffak
Peygamber farklı şehitlik türleri sayarak bu şekilde vefat eden kişilerin şehit olacağını haber veren rivayetler bizlere ulaşmıştır. Boğulmak, gurbette ölmek gibi farklı şehitlik türleri sayılmıştır. Fakat bu ölümlerin mertebe olarak Allah yolunda ölmüş kimsenin mertebesinde olmadıkları Alimlerin neredeyse ortak vurgusudur. Gurbette olan kişinin Allah rızası için gidip gitmediği, orada yaşayış şekli gibi etkenler önemlidir. Her gurbette ölen kişi şehit sayılacaktır diye bir kural yoktur.


gurbette ölen şehittir, gurbette vefat edenler, evinden uzakta ölmek

Bu kategoride yer alan İnsanın kendi kendine nazarı değer mi? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Gurbette ölen insan şehit mi? Gurbetin bunun gibi din açısından özellikleri nedir? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.