Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:55
Misafir
Yönetici

Namazda kasten vacipin terki namazı bozar mı ?

Kayıtsız Üye
Arkadaşlar geçende imam bir beyyine suresi okudu . 3 Üst taraftan 4 alt taraftan hep arkadan ala ala okudu hastaymışta. Sonra namaz bitti . Bizde 15 yaşında çocuğuz dedikki bidaha kılalım sehiv secdesi yaptık dediler . Bende bağırdım sonra ozaman kasten zamm-ı sure okumayalımda sehiv secdesi yapalım diye. Şimdide milleti yanlış mı yönlendirdim diye korkuyorum gerçi bizi ozamanda takmadı kimse . Yardım edin .


Yorum: Namazda kasten vacipin terki namazı bozar mı ?

muvaffak
Namaz kılındığı zaman imama tabi olduysanız eğer, sorumluluk imamın kendisindedir. İmam hata yaptığına kanaat getirir ve sehiv secdesine giderse siz de gidersiniz. Gitmez ise namazdan sonra imama uygun bir dille hata yaptığını farkedip farketmemediği sorulabilir. İnsanları iyi bir şeye yönlendirmek niyetindeyseniz yumuşak ve uygun bir dille bunu yapmanız gerekir. Kalbiniz rahat değilse namazın kazasını kılabilirsiniz.

Bu kategoride yer alan Ruh neden yaratılmıştır? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Namazda kasten vacipin terki namazı bozar mı ? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.