Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:55
Misafir
Yönetici

Peygamberimiz neden karın üstü yatmayı yasaklamıştır?

Kayıtsız Üye
Peygamber efendimiz karın üstüne yatmayı neden yasaklamış açıklar mısınız

Benimde bi sorum var;

Bi hoca erkeklere mekruh kadınlara caiz dedi yüz üstü yatmakla alakalı. Bu doğrumu ? Doğruysa kadınlara neden mekruh değil?


Yorum: Peygamberimiz neden karın üstü yatmayı yasaklamıştır?

muvaffak
Karın üstü yatmanın sağlık açısından zararları çoktur. Kalbin baskı görmesi, midenin çalışamaz hale gelmesi, bağırsakların durması gibi sonuçlar doğurabilme ihtimalleri vardır. Erkeklere mekruh kadınlara caiz gibi bir şey yoktur. Her iki cinsiyete de durum aynıdır.


peygamber efendimiz karın üstüne yatmayı neden yasaklamış, peygamberimiz neden karın üstü yatmayı yasaklamıştır, peygamder efendimiz neden karın üstü yatmayı yasaklamış

Bu kategoride yer alan Markalar Konusunda Hassasiyet başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Peygamberimiz neden karın üstü yatmayı yasaklamıştır? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.