Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:50
Misafir
Yönetici

Topuzlu bone

Kayıtsız Üye
Topuz bonesi kullanmak caizmi? Mesela topuz yapınca saçı küçük top gibi duruyo enesede, ama o boneyi takınca, eşit şekilde gözüküyo kafanın arka tarafı. Yani kafa daha büyük gözüküyor ama eşit şekilde, bu caizmi? (Buarada kafanın üzerinden daha yüksek çıkıntı yok)


Yorum: Topuzlu bone

muvaffak
Cehennem halkından iki sınıf / grup insan var ki ben henüz onları görmüş değilim. Bunlardan bir grubu ellerinde sığır (inek-öküz gibi) kuyruklarına benzer kamçılar / değnekler / coplar vardır ki onlarla insanları döverler. Diğer grup ise elbise giydikleri halde çıplaktılar. Erkeklere meylederler, onları da kendilerine meylettirirler. Başları eğilmiş deve hörgücüne benzer. Bunlar ne cennete girer ne de onun kokusunu alırlar. Oysa cennetin kokusu şu kadar uzak mesafeden alınabilir. (bk. Müslim, Libas, 125)

Bu hadisteki cehennemliklerden/azaba uğrayacak olanlardan sakınmak lazımdır. Örtüyü taktıktan sonra başınızı olması gerektiğinden büyük göstermeniz caiz değildir. Elinizden geldiğince saçlarınızı başınız etrafında yaymanız tavsiye edilendir. Spesifik cevaplar aramak yerine genel olana tabii olup onun dışına çıkmamak gereklidir.

Bu kategoride yer alan İş Ve Haram Para başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Topuzlu bone Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.