Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:49
Misafir
Yönetici

Ergenliğe girmeden günah yazılır mı

Kayıtsız Üye
ergenliğe girmemiş birinin günahları amel defterine yazılır mı?


Cevap: Ergenliğe girmeden günah yazılır mı

Şema
Ergenlik olmadan, buluğ çağına gelmeden kişi mükellef olmadığı için sorumlu değildir günah yazılmaz.


Cevap: Ergenliğe girmeden günah yazılır mı

Kayıtsız Üye
Ergenlik çağına girmediğinden yazılmaz


Ergenlik

Kayıtsız Üye
selamunaleyküm,henüz ergenliğe girmememe rağmen ergenlik hakkında her şeyi biliyorum.bundan yararlanarak bilerek günah işledim fakat pişman olup tövbe ettim.henüz buluğ çağına girmediğim için günah yazılır mı.benim tutumum çok yanlıştı sonuçta buluğ çağına daha girmedim diyerek yaptım.


muvaffak
Ergenliğe girmeden günah işlemenin günah yazılmayacağına dair bilginiz varsa günah işlemeniz haramdır. Ergenlik denilen fıkıhta meninin gelmesi ile başlatılan süreç olsa da kişinin anlama seviyesinin ilerlemesi de ergenliğe işarettir. Günah işlememeye çalışın, Allah bizlere yardım etsin


ergenlige girmeden guna, ergenliğe girmeden önceki günahlar, ergenlikten onceki gunahlar

Bu kategoride yer alan Müslüman birine yahudi bile senden iyi demenin hükmü nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Ergenliğe girmeden günah yazılır mı Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.