Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:53
Misafir
Yönetici

Oyunlarda avret yeri görmek

Kayıtsız Üye
pes oynayanlar bilir oyuncuların dizinin üzerisi açık yani avret yeri. bu avret yerine bakmadan oynamaya çalışsak olur mu?


Cevap: Oyunlarda avret yeri görmek

yasemin
Sana daha faydalı daha yararlı şeylerle uğraşmanı tavsiye ederim , bakmamaya çalışmaktan ziyade . Zamanla bu görseller bu oyunlar imanına itikatına zarar verebilir


Oyunlarda avret

Kayıtsız Üye
selamunaleyküm size sorum var.Bilgisayar oyunlarında ne kadar istemesem de avret yerleri görünen insanlar oluyor.Yani avretten kastım mesela futbol oyunlarında erkeklerin diz kapaklarından biraz yukarıda olması gibi.Veya saçı kolu açık kadınlar.Ne kadar seçerek oynamaya çalışsam da oynadığım oyunlarda kadın görsem ona bakmadan geçmeye çalışsamda her zaman olmuyor.Oyunlarda böyle açık saçlı veya futbol oyunlarında dizleri görünen oyun karakterleri olduğu zaman o oyunu oynamak doğru olur mu ? sorun var mı ? veya o karakterlere bakmamaya çalışmak.Veyahut oyun karakterlerinde ağır bir şekilde avreti belirtmiyorsa avret sayılır mı merak ettim.


Yorum: Oyunlarda avret yeri görmek

Kayıtsız Üye
Kardeşim bilgisayar oyunları kişiyi çok yıpratır, gerçek olmayan bir dünyada size üzüntü , mutluluk , başarı yaşatır.duygu dunyanizla oynar ve bu duyguları gerçek hayatta deneyimleme gücünüzü alir ve sosyal olarak çok pasiflesirsiniz.diger taraftan çoğu oyunda kadın karakterlerin ve erkek karakterlerin çok maskulen veya dişiliği nin vurgulanmış olduğunu görürsün.bu da sizin insan vücudu ile ilgili algıni alt üst edebilir; böylece şehvet duygusuna veya kendini fiziksel olarak eksik hissetmeye itilebilirsin.bence faydalı ilimlere yönelmemiz ve arkadaşlar inizla vakit geçirmeniz daha faydalı olacaktır.


ismailbugra22
Selamun aleyküm. Gta ‘da adam öldürürsek gerçekte de öldürmeyeceğim göre ve cinsellik çıktığında hemen geçersek günah olur mu ? Bir de avret yeri derken şu anda hiçbir oyunda kapalı biri olmadığına göre ne yapmalıyız. Zaman kaybı biliyorum ibadetlerimi de yapıyorum. Günah mı yoksa mekruh mu ?

Sitenizde gezdim ama bir soruma kesin cevap alamadım ben ibadetlerimi vs. yapıyorum sadece bazen oyun oynamak istiyorum böyle bir konuda örneğin GTA 5 orada adam öldürmek günah midir ve de yani zaten saçma bir şey ama oyunda biliyorsunuz cinsellik biraz fazla yani bunlara şehevi duygularla bakmadan hatta yani bakmamaya çalışarak oynamak caiz midir? Allah hepimizden razı olsun.


rüyada avret yerini görmek imam nablusi, oyunda avret yeri, bilgisayar oyunu

Bu kategoride yer alan İmanın zedelenmesi kaybetmişlik hissi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Oyunlarda avret yeri görmek Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.