Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:53
Misafir
Yönetici

Kaza namaz borcu hesaplama

Kayıtsız Üye
Yani su hesap dogrumu?
10 sene kaza borcum varsa misal,
Sadece sabah namazının farzini hesaplasak, 365 x 10= 3650 kere sabah farzi. Rekata hesaplasak
3650×2 = 7300 rekat


Cevap: Kaza namaz borcu hesaplama

#UguR
Sabah: 3650
Öğle: 3650
İkindi: 3650
Akşam: 3650
Yatsı: 3650
Vitir: 3650

Bunların her namazın peşinden kılabilirsiniz 10 sende bitirmek istiyor iseniz. 5 Senede bitirmek istiyorsanız her namazın peşinde 2 tane kılın.
Sabahımı kıldınız peşinden 2 tane kılın. Böyle kolay ama yorucu olabilir. Yorulmak istemiyorsanız 1 tane kılabilirsiniz.

Kaza namazına nasıl niyet edilir?

Niyet ettim Allah rızası için kazaya kalan son sabah namazının farzını kılmaya.


Yorum: Kaza namaz borcu hesaplama

Kayıtsız Üye
Abi ben 15 yasindayim 15 yasima girdim gireli duzenli namaz kiliyorum sayilir ne zaman ergenlige girdigimu karistiriyorum 13 14 mu kafam karisiyor ben nasil hesaplamaliyim ??


Yorum: Kaza namaz borcu hesaplama

mum
İlk ihtilam (meni çıkması) ne zaman olduysa ona göre hesaplamalısın kardeş


Kayıtsız Üye
Selamun Aleyküm.Cümleten Hayırlı Bayramlar.Ben 17 Yaşındayım Ve Daha Dün Namaz Kılmaya Başladım.Eskiden Kılıp Bırakırdım Ve Hiç Kılmamaya Başladım Cünüp Gezdim Günahlar İşledim İsyan Ettim.Sonra Allah (C.C)Karşıma Birini Çıkardı Ve Namaza Tekrar Başladım.2 Gündür Tevbe Namazı Kılıp Dua Ediyorum Bağışlanmak İçin Ve 5 Vakit Camide Namaz Kılmaya Özen Gösteriyorum.Şimdik Sorum Benim Çok Kaza Namazım Var Bilerek Kılmadığım Çol Var Ve Çok Pişmanım Zaten Tevbe Namazını Tüm Günahlarım İçin Kıldım Ama Kaza Namazımı Hesaplayamıyorum Çokluğundan Ne Yapmam Gerek Nasıl Kılmam Gerekiyor?


arifselim
Aleykum selam. Ergenliğe girdiğin yaştan itibaren hesap edersin. Zaman zaman kılıp bırakmışsan ve kesin bilmiyorsan bu durumda kalbin rahat edecek şekilde bir hesaplama yaparsın ve bunları kaza edersin.


Kayıtsız Üye
Ben 21 yaşında bir kızım 12 yaşımda adet gördüm ve her aydan 3 gün adet günü çıkarsak ne kadar namaz borcum vardır namaza bir ay oldu başlayalı


ACİLSERVİS
9 yılda 3285 gün var. 324 adet gününü çıkarıyoruz. 2961 gün kalıyor.

2961 adet sabah namazı kazası
2961 adet öğle namazı kazası
2961 adet ikindi namazı kazası
2961 adet akşam namazı kazası
2961 adet yatsı namazı kazası


Kayıtsız Üye
Hayırlı günler şuan 21 yaşındayım ve namaza yeni başladım. 11 yaşında namazdan mükellef oldum her ay adet günü de 5 gün. kaza namaz sayısını nasıl hesaplayabilirim


ACİLSERVİS
Hayırlı günler 10 yıl üzerinden hesaplıyorum. 10 yıl 3650 gündür. 600 gün olan adet günlerini çıkardığımda 3050 gün kalıyor.

3050 adet sabah namazı kazası
3050 adet öğle namazı kazası
3050 adet ikindi namazı kazası
3050 adet akşam namazı kazası
3050 adet yatsı namazı kazası


Kayıtsız Üye
Hayırlı akşamlar…. Ben hesablamak istiyorum ama anlamadım onbir yaşında bluğ çağına girdim kırk yaşında namaza başladım sekiz yıldır kılıyorum çok şükür bayan olduğum için kaç gün oluyor kimi üç gün kimi on gün diyor…. Yardımcı olur musunuz Allah razı olsun


ACİLSERVİS
Namaz kılmadığın 29 yıl 10585 gün ediyor. Bu günlerin için toplam adet günlerini ve lohusalık günlerini düşersin. geri kalan günler kazaya kalan günlerin olur.

10585 adet sabah namazı kazası
10585 adet öğle namazı kazası
10585 adet ikindi namazı kazası
10585 adet akşam namazı kazası
10585 adet yatsı namazı kazası


Kayıtsız Üye
13 yasında buluğ çağına girdim namazları bir kıldım bir kılmadım ama çok şükür 10 senedir hamd olsun kılıyorum ama yinede ara ara kılmadığım oldu bu 10 sene içinde de. Ayda 10 gün özel günümüz olarak çıkarsak nasıl hesaplamam lazım kaza namazlarımı rica etsem yardımcı olabilir misiniz


Ensar
Kaza namazınızın ne kadar olduğunu sizin zannı galip ıle belirlemeniz lazım. Düzenli olarak adet günlerinizi o yıllardan düşerseniz geriye kalan zaman kadar kazanız var demektir.. Ve her vakit namazından sonra mesela öğle namazını 4 sünnet 4 farz 2 sünnet olarak kıldıktan sonra tekrardan 4 rekât geçmişte kılmadığınız kaza namazınızı kılmanızı size tavsıye ederım. Diğer vakit namazlarıda bu şekilde kılabilirsiniz. Kaza namazı kılarken elımızden geldiğince sunnet namazlarını kılmaya çalışalım yoksa bereketsızlık olur. Ayrıca kılmadığınız Allahın emrını geçmişte yerıne getirmediğiniz için tevbe istiğfar etmeyide unutmayın. Allah yardımcımız olsun Wesselam


Kayıtsız Üye
Hayırlı geceler 25 yasındayım 12 yasında ergenliğe girdim aylık 7 gün olarak adet günüm var nasıl hesaplama yapmalıyım


ACİLSERVİS
13 yıl 4745 gündür. 1092 adet günü çıkardığımızda 3653 gün kalır.

3653 adet sabah namazı kazası
3653 adet öğle namazı kazası
3653 adet ikindi namazı kazası
3653 adet akşam namazı kazası
3653 adet yatsı namazı kazası


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm kardeşim ben 37 yasındayım diyelim 15 yasında ergen oldum .benim kaç rekat kaza namazım var ALLAH rızası için bana da yardım eder misiniz


ACİLSERVİS
Vealeykümüsselam
Rekat olarak değil vakit olarak hesaplanır. 17 yılda 6205 gün vardır.

6205 adet sabah namazı kazası
6205 adet öğle namazı kazası
6205 adet ikindi namazı kazası
6205 adet akşam namazı kazası
6205 adet yatsı namazı kazası


Kayıtsız Üye
Merhaba şuan 27 yaşındayım. 13 yaşında regl görmeye başladım. Bu zamana kadar düzenli namaz kılmadım. Her ay 4 gün regl oluyorum. Toplam namaz borçlarım nedir yardımcı olursanız sevinirim.


ACİLSERVİS
14 yıl ve hiç namaz kılmamışsın gibi hesaplıyorum. On dört yıl 5110 gündür. 672 regl gününü çıkardığımda 4438 gün kalıyor.

4438 adet sabah namazı kazası
4438 adet öğle namazı kazası
4438 adet ikindi namazı kazası
4438 adet akşam namazı kazası
4438 adet yatsı namazı kazası


Maviş_ibo
Ben 32 yaşındayım ilk adetimi 2000 senesinde oldum kıldığı namazları hatırlamıyorum hiç kılmamış gibi hesaplarmısınız Allahın izniyle başladım namaza ama kazaları çok sabah öğle ikindi akşam yatsı namazımın ardından nasıl kılmam gerek


ACİLSERVİS
Adet gün sayısını bilmeden hesap yapılamaz.
Kaza namazları kerahat vakitleri dışında her daim namazlarınızdan önce veya sonra fark etmez istediğiniz kadar kılabilirsiniz.


Maviş_ibo
5 gün adet dönemim şuan hamileyim yeni başladım namaz kılmaya her vakit namazın ardından 1 kaza kılıyorum ama hesaplayamadım kısa yoldan ne yapmalıyım borcumu bitirmem için


Ensar
Namaz borcunuzu biran önce bitirmek en güzel davranış olacaktır, her farz namazdan sonra kendinizi az daha zorlayarak kaza namazlarınız olan diğer vakitleri de kılmaya gayret gösterin, bir müddet sonra inşAllah çok yol kat ettiğinizi göreceksiniz. Geceleri bol vaktiniz olabilir gece namaz kılmak hem sizi rahatlatır hem herkes uyurken kılmak size huzur ve maneviyat katacaktır.


Maviş_ibo
Sabah namazımın yada diğer namazlarını kazasını o vakitlerdemi kılmam gerek gece kılamammı kazalarımı yada boş vakitlerimde


ACİLSERVİS
İstediğin namazı istediğin her hangi bir vakitte kılabilirsin. Bir sınırlama yoktur. Yani öğle namazının kazasını yatsı namazından önce veya sonra da kılabilirsin. Sınırlama yok.


Kayıtsız Üye
Merhabalar, bilerek kılmadığımız namazları kaza edilmiyor diye duymuştum bu doğru mu acaba? Benim 30 yaşında başladım namaza ve 14 yıl kılmadığım namazın var ama bilerek bıraktığın namazın kazası olmaz dedikleri için kaza namazlarına başlamamıştım. Acaba duyduğum yanlış mı ? Kaza edebilir miyim?


Ensar
Duymuş olduğunuz bu sözün hiçbir dini kaynağı yoktur, tamamen yalnış bir söylemdir. Bilerek te olsa terk edilen namazların kazası kılına bilir. Allah kabul etsin Kalın selametle


Maviş_ibo
Kaç tane program var sa indirdim doğru düzgün bir şekilde bulamadım 2000 senesinden beri kılamadığım borçlarım var her aydan da 5.6 gün düşmemiz gerekicek özel günler yani ne kadar kaza yapar bu ayın 3 ünde başladım Allah’ın izniyle tamamen namaz kılmaya


ACİLSERVİS
20 yıl+4 ay üzerinden yani 7420 gün hesaplıyorum.
Adet süresi 5 gün ise 1220 gün düşeriz eğer 6 gün ise 1466 gün düşeriz.

5 günlük adet üzerinden
6200 adet sabah namazı kazası
6200 adet öğle namazı kazası
6200 adet ikindi namazı kazası
6200 adet akşam namazı kazası
6200 adet yatsı namazı kazası

6 günlük adet üzerinden
5954 adet sabah namazı kazası
5954 adet öğle namazı kazası
5954 adet ikindi namazı kazası
5954 adet akşam namazı kazası
5954 adet yatsı namazı kazası

Bunun orta yolunu bulmak size düşer.


Kayıtsız Üye
Hocam ben 23 yaşında erkeğim,
yaklaşık 3 aydır namaz kılmaya başladım. Kaza kılmaya başlamak istiyorum ama kaç yaşında büluğ çağına girdiğimi hatırlamıyorum. Tam olarak hangi yaştan itibaren hesaplayarak kaza kılmam gerekir? Birde son senelerde cuma namazını sık kılmaya başlamıştım,cuma namazı kıldığım için bu kıldığım cumaları, öğle namazından düşürmem gerekir mi? Fakat burda da şöyle bir durum var kaç cuma kıldığımı da bilmiyorum,yani bu durumda nasıl bir hesap yapmam gerekir?


Ensar
Etkenlerin ergenlik yaşları ortalama olarak 15- 16 yaşlarıdır, sizlerde ona göre hesabınızı yapın ve nezaman ergenliğe girdiğiniz konusunda az hatırlama konusunda kendinizi zorlayın. Örneğin hangi yıl da gece rüyalanmaya ve sesinizin kalınlaştığını, vucutta değişiklikler oluştuğunu hatırlamaya çalışın. 15 yaşında Ergen olduğunuz var sayılırsa 8 yıllık namaz borcunuz bulunmaktadır. Kılmış olduğunuz cumaları hesaptan düşer namazınızı kılarsınız. Allah sizi namazınızda daim kılsın.


Kayıtsız Üye
Selamün Aleyküm, 23 yaşındayım ve erkeğim yaklaşık 3 aydır 5 vakit namaz kılmaya başladım. Bundan önce kılmadığım namazları kaza etmek istiyorum, ama kaç yaşında ihtilam olduğumu hatırlamıyorum. Kaç yaşından itibaren kaza borçlarımı hesaplamam gerekir? son senelerde sık sık cumaya gitmeye başlamıştım kıldığım cuma namazlarını öğle namazı kazalarından düşmem gerekir mi. Burda da şöyle bir durum var tam olarak kaç cuma kıldığımı da hatırlamıyorum,bu durumda nasıl bir hesap yapmalıyım? Ve son sorum Vitir namazlarınıda kaza etmem gerekir mi?


namaz borcu hesaplama, kaza namazı hesaplama, kaza namazı hesaplama

Bu kategoride yer alan Üniversitede öğrenciler arası yapılan dini nikah geçerli midir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Kaza namaz borcu hesaplama Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.