Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:55
Misafir
Yönetici

Çocukların yüzüne resim boyama

Kayıtsız Üye
Çocuklara makyaj yapılırken yüzüne hayvan çizilmesi/boyanması caizmi? (Canlı çizmek haram ya?) biryerde canlının sadece yüzünü çizmek caiz dedi çünki yaşıyamaz diye bu doğrumu? Değilse harammı oluyor ?

2. Bi çocuk (kafir, müslüman değil) haç işareti istese, onu çizmek caizmi? (Çocuğun kendi isteği?8


Yorum: Çocukların yüzüne resim boyama

Omer Faruk
1- Oyun amacıyla ya da çizgi film gibi amaçlarla yapılan resimler, çizimler caizdir. İslam’da resim, tapınmak, günahı övmek veya günahı teşvik etmek için yapılırsa haramdır.
2- Kafirlerin sembolünü çizmek doğru değildir. Bunu kendilerinden olan birisinin yapması daha doğrudur. Ancak bu durum çocuğu kırmadan uygun bir yöntemle halledilmelidir.

Bu kategoride yer alan Ayak Altındaki Siyah Kirler Gusle Mani mi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Çocukların yüzüne resim boyama Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.