Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:55
Misafir
Yönetici

Namaz Ve Kocanın İsteği

Kayıtsız Üye
Ozamanlar yeni evli bi çift;
Kadın namazı daha kılmamıştı ve diğer vaktin namazı yaklaşıyodu. Kocası yatak odasına çağırdı, ama kadın biliyodu gusül abdesti alınacak kadar vakit olmadığı ama yinede eşine gitti. Bunu yapması günahmı ? Namaz vaktini geçrimesi? Yani kocaya itaatten önce namaz geliyor dimi? Tövbe etmesi lazım yani dimi kadının?


Yorum: Namaz Ve Kocanın İsteği

Omer Faruk
< Ozamanlar yeni evli bi çift;
Kadın namazı daha kılmamıştı ve diğer vaktin namazı yaklaşıyodu. Kocası yatak odasına çağırdı, ama kadın biliyodu gusül abdesti alınacak kadar vakit olmadığı ama yinede eşine gitti. Bunu yapması günahmı ? Namaz vaktini geçrimesi? Yani kocaya itaatten önce namaz geliyor dimi? Tövbe etmesi lazım yani dimi kadının? >

Bu gibi durumlarda söz konusu vaktin yalnızca farzını kılarak eşinizin isteğini yerine getirebilirsiniz. Zaten eşiniz de müslüman olduğu için bu noktada anlayış gösterecektir. Kısa surelerle kılınan farz namaz en fazla 5 dakika sürer. Böyle davranmak hem ailenizi hem evliliğinizi bereketlendirir. Sonuç olarak da böylesine zevk aldığınız bir işten cennetlik ibadet sevabı da alırsınız.

Bütün bunları yapmayıp namazın vaktini geçirdiyseniz her ikinizin de tevbe etmesi gerekir.

Selametle…


Yorum: Namaz Ve Kocanın İsteği

Kayıtsız Üye
O an eşiyle ilişkiye girmesi günahmı oldu.? Yani normalde caiz ya, caiz olan şey haramamı dönüştü o olay yüzünden?


Yorum: Namaz Ve Kocanın İsteği

ACİLSERVİS
Verilen cevaplara çok fazla soru ile karşılık veriyorsun. O yüzden soruları silmek zorunda kalıyorum.
Allahın bir emri var yerine getirilmesi gereken. Onu bırakıp başka işler yapılırsa uygun olur mu? Yapılacak şey ne kadar helal veya sevap olan bir iş olursa olsun yapılamaz. önce Allahın emri yerine getirilmesi gerekir.

Bu kategoride yer alan Fetva sor alo fetva başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Namaz Ve Kocanın İsteği Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.