Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:50
Misafir
Yönetici

Öğretmenin çocuklara Vurması

Kayıtsız Üye
Benim bi tanıdığım biri vardı.(öğretmen) ve çocuklara ders veriyordu. Çocuklar dinlemeyince veya yanlış okuyunca veya dersini yapmadığı için çocukların eline vuruyordu. Böyle birşey varmı dinimizde ? Bunu yapması caizmidir ?


Yorum: Öğretmenin çocuklara Vurması

seyit gazi
kurallar ve cezalar insanın şahsiyetini eksiltir. ( şehirlilere ve köylülere bakarak bunu görebilirsiniz )
cezaların fazlalığı ise insanı korkaklaştırır. ( bunu da zulme uğrayan insanlara bakarak görebilirsiniz )
insanın ilahi kurallara uyması ise böyle değildir. çünkü bir inanan bu kurallara, imanı neticesinde içinden gelen nedenlerle boyun eğer ve şahsiyeti bunu yadırgamaz. bu durumu tabii görür.

Allah rasulü: her kim ilim tahsil etmek için bir yola koyulursa, Allah da onun cennete giden yolunu kolaşlaştıracakdır. melekler kanatlarını ilim talebesi için gererler. yerde ve gökte var olan her şey ilim talebesi için istiğfarda bulunurlar, denizdeki balıklar bile. alimler peygamberlerin varisleridir. peygamberler dinar veya dirhem miras bırakmazlar, ilmi miras olarak bırakırlar. buyurmuştur ki; ilk başta sayılanlar, daha ilim tahsili için yola koyulan kimse için geçerlidir. böyle bir kimseye de nasıl davranılacağı malumdur.

tabi artık ilim talebinde Allah rızasının gözetilmemesi veya eğitim ve öğretimin hüviyetinin değişmesi, kurumsallaşmak durumunda kalınması, önceleri öğretmenler öğrencilere yeterlilik verirken zamanla bunun batıda kiliseye sonra çeşitli kurumlara, ülkemizde de yök veya çeşitli yapay kurumlara verilmesinin neticesinde; ne öğretmen öğrenci için, ne de öğrenci öğretmen için bir şey ifade etmiyor hale gelmiştir.

bu bahsettiğiniz olayın dini boyutunu konuşmaya da gerek yoktur herhalde.

sonralarında insanlar buna yöneldiği takdirde de ilk paragrafda yazdığım üzere, öğrencilere iki kere vurulmaması ve korkutulmamaları ayrıca tavsiye edilmiştir. sonralarında bilinçsiz veya zorla ilim talebi ve öğretmenin öğrencinin gözünde bir şey ifade etmemesi, öğrencinin de öğretmenin gözünde bir şey ifade etmemesinin neticesinde böyle durumlar ortaya çıkmaktadır. böyle olmadığı takdirde de, umursamaz ve vurdumduymaz boşvermişliklerde ayrıca görülür olmuştur. öğrencilerine bir şey öğretme hevesinde olmayan öğretmenlerde çoktur.

Bu kategoride yer alan Çocuk olmaması, eşlerin günahlarından dolayı mı? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Öğretmenin çocuklara Vurması Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.