Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:50
Misafir
Yönetici

Eşe Hastalığını Anlatmamak

Kayıtsız Üye
Evli bi çifttten ikisinden biri, kanser olması. Eşine söylemeden tedavi vsvs olsa. Yani eşine hasta olduğunu söylemese, ama normal hayatı devam etse. Bu kul hakkı olurmu? Yani eşin bunu bilmesi zorundamıdır dinimizde ?


Yorum: Eşe Hastalığını Anlatmamak

Omer Faruk
Eşini ilgilendiren bir yönü varsa bildirmesi gerekir. Mesela , cinsel yönden ihtiyaçlarına cevap veremeyecek bir durumda kalacaksa eşinin bilmesi gerekir. Aslında bir hastalığı eşin bilmemesi/bildirilmemesi o evliliğin sağlıklı olmadığını gösterir. Eşler niçin birbirinden hastalığını saklar ki?


Yorum: Eşe Hastalığını Anlatmamak

Kayıtsız Üye
Allah şifa versin. eşlerin birbirlerine destek olmaları varken, neden birbirlerinden saklasınlar ki. gizlendiği takdirde zaman içinde karşı taraf karşısındakinin hareketlerine veya üzüntüsüne anlam veremeyebilecek, bu durum belki karşısındakine haksızlıklar yapmasına da neden olabilecektir. bugün koca koca kanserlerle insanlar yetmişlerine seksenlerine kadar yaşamaktadırlar. bir yönden baktığınız zaman insan bilmediğinden korkar. bu kimseler hastalıklarını daha yakından tanıyarak, ilerlemeden etmeden uygun tedavi prosedürleriyle, karamsarlığa düşmeden birbirlerine destek olunarak bu süreci atlatacaklardır inşaAllah.


Yorum: Eşe Hastalığını Anlatmamak

Kuldurdileyen
Tedavi umudu tıbben mevcutsa, erkeğin hanımına hastalığını bildirmemesi güzeldir. Kadında endişe yüksektir, bu yüksek endişe onların iyi çocuk yetiştirmelerini sağlar. Eğer kadının gereksiz yere güven duygusu zarara uğratılırsa, ruhen ve bedenen zarara uğratılmış olur. Tıbben yaşama ümit kesilmişse, kadının bilgilendirilmesi iyi olur. Hanımınızı her zaman güven içinde tutun, onlar endişelendiğinde onları sakinleştirmeye çalışın. Kaygılarını azaltın.

Bu kategoride yer alan Kuranda geçen meyveler ve sebzeler başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Eşe Hastalığını Anlatmamak Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.