Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:50
Misafir
Yönetici

Ailemden Uzaklara Gidiyorum Dönmemek üzere

Kayıtsız Üye
Yakın zamanda askerim muhtemelen uzaklara gideceğim hayatım ailemin psikolojk baskıları ve bitmek tükenmeyen istekleri yüzünden mahvoldu herşeyimden oldum hayallerimden oldum ben askerrlik sürem bitince göreve maaşlı olarak devam etmeyi istiyorum diyelim ki olmadı askerliğimi yaptığığım memlekette bir iş bulup çalışacağım yani ailemle irtibat kurmak dahi istemiyorum giderken helallik alıcam dönmemek üzere gittiğimi belirticem zaten benden rahatsızlar ki hiçbir günahım içkim kumarım olmadı arkadaşlarım her türlü pislikle günahta olsa hayatını yaşarken ben gençliğimi yaşamadım aile kurmaya yönelik bir düşğncem yok akraba istemiyorum inanın ki öyle doluyum ki hiçbirşey istemiyorum sadece gitmek iatiyorum Allah bana yardımcı olacaktır eminim dinime bağlı bir hayat sürmek istiyorum inşAllah rabbim beni bağışlar ya kafama sıkıcam yada kaçıcam başka tercihim yok


Yorum: Ailemden Uzaklara Gidiyorum Dönmemek üzere

Omer Faruk
Güzel kardeşim,

Eğer müslümansan kafana sıkamazsın zaten. Ancak derdin varsa derdini paylaşacağın Allah’ın var. Nasıl böyle ümitsiz olabilirsin. Aynı zamanda Allah’a kul olan bir sürü insan var. Bunlardan arkadaşlar edin eminim bunlarla arkadaşlığın seni mutlu edecektir.

Bir de insanlardan çok beklentiye girmek kulluğa yakışmaz. Unutma hatasız kul olmaz, hatasız arkadaş arayan arkadaşsız kalırmış. Ailenden niçin bu kadar soğuduğunu bilmiyorum ama hayatta ilişkilerini yönetebilenler kazanırlar, kaçanlar değil.

Bir müslümanın olması gerektiği gibi yaşarsan, Allah yardımcın olacaktır. Ama bir müslüman nasıl yaşar onu bilmek lazım: Bir müslüman yaptığı işin hakkını vererek yaşar, hangi mesleği yapıyorsa onu sağlam ve düzgün yapar. Sağlam müslümanlık çok namaz kılmaz, çok oruç tutmak değildir. Bunları kendin için yaparsın asıl müslüman insanlarla ilişkisinde ortaya çıkar.

Bazı kardeşlerimi okula gidiyor ama tembel. Ancak sorarsan çok iyi müslüman, namazlarını hiç kaçırmıyor. Bu kardeşim islamı anlamamış ki… Senin namazın seni okulda çalışkan yapmıyorsa, yaptığın işte esnaf isen müşteriye en iyi hizmet vermeyi sağlamıyorsa, patron isen işçinin hakkını verdirmiyorsa, kıldığın namaz namaz değildir, takladan ibarettir.

Sevgili kardeşim, ümitsizlik Kur’an’da müşriklerin halidir. Ümidimizi kaybetmeyeceğiz, eksikliğimiz var ise telafi edeceğiz, eksik insanlara da hoşgörülü davranacağız.

Selametle Allah yolunu açık etsin….


Yorum: Ailemden Uzaklara Gidiyorum Dönmemek üzere

Kayıtsız Üye
biraz uzaklaşın kafa toplayın rahatlarsınız inşaAllah. bir projesi olmayan başkalarının projesinin parçası olurmuş. işinize gücünüze bakın rahat edersiniz inşaAllah. sildim ettim muhabbetleri insana bir ömür dert olur, zamanla zaten bayramı seyranı düğünü Allah göstermesin hastalığı cenazesi kalır başka da bir şey kalmaz. kendinizi koruyun kendinizi inşa edin işinize gücünüze bakın her konuda yüz göz olacaksınız diye bir şey yok. insana dokunan kendini koruyamaması vara yoğa yüz göz olması oluyor. silmesi de dert olur insana. biz dünya hayatından ahiret hayatına intikal ederiz. bizde dünya sıfattır ve yakın olan hayatı niteler ve başlı başına ahiret hayatını hatırlatır. dünya isim olarak kullanılırsa ahireti unutturur, koca dünya olur ve insanı aldatması oyalaması da kaçınılmaz olur. yani öyle ölüp kurtulmak diye bir şey yok. dünya hayatında imtihan edilip yapıp ettiklerimizle ahirete intikal etmek var. biz akıbetimizin hayrolmasını isteriz intihar nasıl bir akıbettir.


Yorum: Ailemden Uzaklara Gidiyorum Dönmemek üzere

Kuldurdileyen
Yüksek kaygı ve onu frenleyemeyen mantık, insan aklının zayıf olup, bazen ne kadar çaresiz kararlar verbileceğini gösterir. Mevcut zekanın, bulunduğu durumlara çareler üretemediği durumlarda kişilerin sabrı seçmesi gerekir. Hayatımızı aldığımız kararlarla değiştirebileceğimizi çoğunlukla sanırız ama kıt akıl ve sabırsız insana verilecek en güzel öğüt, ey insan sabır hazine gibidir, daraldığında Rabbine sabırla sarıl.

Bu kategoride yer alan Eşe Hastalığını Anlatmamak başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Ailemden Uzaklara Gidiyorum Dönmemek üzere Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.