Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:53
Misafir
Yönetici

Tövbe Ettim Ama Rüyalarımda Görüyorum

halide1
Merhaba.
Eskiden sürekli fal baktırıyordum hatta bir ara kendi kendime bakmaya başlamıştım. Sonrasında Kuran meali okumaya başladım, ibadet yaptım ve bu beni Allah’a yaklaştırdı ve işlediğim hatadan ötürü çok gözyaşı dökerek tövbe ettim.

Tövbe edip bakmayı bıraktığım günden beri neredeyse her gün rüyalarımda fal baktırıyorum. Korkunç rüyalar değil. Nasıl uyanıkken fal baktırıyorsam o şekilde görüyorum kendimi. Allah biliyor tövbe ettim ama nefsimden hâlâ çok bakma isteği geliyor lakin Allah’a bir söz verdim bu yüzden nefsim ve şeytanla savaş halindeyim çünkü Kuranda belirtildiği gibi şeytan benim apaçık düşmanım ve eğer içimdeki bu isteğe karşı koyarsam Allah’ın rızasına ereceğim.

İki sorum var,
1. Neden tövbe ettiğim günden beri rüyamda fal baktırırken görüyorum (üst üste)

2. İçimden çok bakmak geçiyor hatta bazen oturup ağlıyorum bakmak için ama kendime engel oluyorum. Bunun için günah oluyor mu ya da Allah bu kulum çok istediğine rağmen benim rızam için kendine engel oldu diye hoşnut mu oluyordur?

Bu kategoride yer alan Annem Ve Babamla Sıkıntı Yaşıyorum başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Tövbe Ettim Ama Rüyalarımda Görüyorum Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.