Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:53
Misafir
Yönetici

Derler Ki Hevese Aldanır Ama Neden?

Kayıtsız Üye
15 yaşınızda bir kardeşinizim. Şu zamana kadar şu arsızlığımdan kurtulmadım. Dolayısıyla bir çare arayıpdurdum. Nefsimi ezmeyi denedim, mağlup oldum. Nefsimle anlaşmayı denedim, mağlup oldum. Kendimi Allah’a feda ediyorum dedim, mağlup oldum. Yardımcı olsun diye Psikoloğa gönderdiler beni, mağlup oldum. Ailem bana yardım etmeye çalıştı, mağlup oldum. Hocalarım bana yardım etmeye çalıştı, mağlup oldum. Arkadaşlarım bana yardım etmeye çalıştı, mağlup oldum. Tekrar tekrar aynı yerlerde dolaştım, mağlup oldum. Hayalhanemle iletişime geçtim, mağlup oldum. Hayalhanemin videolarını izledim, mağlup oldum. Sözler Köşküyle iletişime geçtim, mağlup oldum. Sözler Köşkünün videolarını izledim, mağlup oldum. Bir kızı çok sevdim, mağlup oldum. Tekbirhaneyle iletişime geçtim, mağlup oldum. Tekbirhanenin videolarını izledim, mağlup oldum. Son Liman’ın videolarını izledim, mağlup oldum. Yelken İstanbul video(lar)ını izledim, mağlup oldum. Mumsema’da soru sordum, mağlup oldum. Karşıma İhlas kelimesi çıktı, dedim "Evet bu çaremizdir." Bir gün İhlas’ı kelime manasını falan öğrendikten sonra bilip kabul etmeme rağmen denedim ve gene mağlup oldum. Sonra gittim Şeytan’a baktım. Dedim: "Yahu bu Şeytan’ın ilmi benden kat ve kat daha fazladır üstelik kim bilir neleri görmüştür, nasıl oluyorda bilmesine rağmen hevesine aldanmayı tercih etti" Sonra kendime baktım dedim: "Bende iman ediyorum ama icraatlerim de çelişki var. Neden Allah’ım ben bunca zamandır bu ahmaklığı yapmaya devam ederim?" Ailem, arkadaşlarım, hocalarım bana yardımcı olamadıklarını fark edince beni kendi halime saldılar. Ve ben gene arsızlığıma devam edip aynı haltları yemeye devam ediyorum hepte pişman olup kahroluyorum. Bir yerlerde sorun var anlamak istiyorum siz de bendeki sorunu göremeyebilirsiniz sadece belki Şeytan gibi ilim sahibi birinin bu kadar iyi bilmesine rağmen neden kâr yerine zararı tercih ettiğini anlarsam belki de meseleyi çözerim diye umuyorum. Abilerim/Ablalarım nefsimi öldüreyim demiyorum, iman ettiğimle çelişmeyeyim diyorum. Bana basit cevaplar vermeyin "Şeytan pişman olmazdı" vs… Risale-i Nur Külliyatından "İman Ve Muvazeneleri" 100 sayfa falan anca okuyabildim gene hala arsız kaldım. Farklı bir şey arıyorum ikide bir zaten önceden yutmuş olduğum fakat bana çare olmamış ilaçları tekrar araştırınca görmekten sıkıldım. O kadar manevi azap var ki üzerimde İslam’ı inkâr etmek için bahane aradım ama olmadı hiçbir bahane doldurmadı dolduramazda… Böyle giderse ya aşırı kuvvetli gelip hayatımı İslam’a feda edicem ya da aşırı kuvvetli gelip hayatımı Dünya’ya feda edicem, hayatımın kumarını oynuyorum sanki(estağfurullah içimden geçeni söylüyorum Rabbimin suçu yok kabahat bende biliyorum)

Var mı benim gibi arsıza daha önce yutmamış olduğu bir ilacı sunucak olan? Olursa bir ömür duacısı olucam… Olmazsa da canı sağolsun… (Kalbim taşlaştı artık, özellikle içimde taşı kırmıyorum çünkü utancımdan tevbe de samimi etmiyorum artık, yalnız bir şekilde yanan odun oldum)


Yorum: Derler Ki Hevese Aldanır Ama Neden?

misafir4
ya güzel kardeşim senin arsızlığın ne ? derdin ne ? hiç bir şey anlamadım. bir lafı çok uzatma, bir de her şeyi karmakarışık yapma derdin var.

Bu kategoride yer alan Annem Ve Babamla Sıkıntı Yaşıyorum başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Derler Ki Hevese Aldanır Ama Neden? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.