Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:49
Sizden
Yönetici

Cenazeden sonra ölünün ruhu gelir mi?

YaZaROW
Selamın aleyküm;

Böyle bir söylentiye rastladım. 3-4 gün önce dedem vefat etti ve gelen bir teyze ilk 7 gün ışıkları açık bırakın, ruhu gelir ziyaret eder dedi. Ben ışığı açık bırakma olayına pek inanmasam da diğer konuda aklımda soru işareti kaldı. Bir yardım ederseniz sevinirim.


Yanıt: Cenazeden sonra ölünün ruhu gelir mi?

farukyazici
< Nihayet onlardan birine ölüm gelince, "Rabbim! Beni dünyaya geri gönderiniz ki, terk ettiğim dünyada salih bir amel yapayım” der. Hayır! Bu, sadece onun söylediği (boş) bir sözden ibarettir. Onların arkasında, tekrar dirilecekleri güne kadar (devam edecek, dönmelerine engel) bir perde (berzah) vardır.
(Müminun / 99-100) >

Giden geri gelmez kardeşim.


Yanıt: Cenazeden sonra ölünün ruhu gelir mi?

yaso-123
Ölülere Kuran okunduğu zaman eve gelmeleri mümkün olabilir. Ancak bu her ölü için söylemek zordur…Yani Allah izin verirse olabilir ama bunun ışıkla alakalı olabileceğini sanmıyorum..Ayrıca yukardaki ayet tekrar dirilmeyle ilgili burda ruhlardan bahsedilmiş ..


Yanıt: Cenazeden sonra ölünün ruhu gelir mi?

farukyazici
Aksine bu ayet tamamen ruhlarla ilgilidir. Zira beden ölmüş, ruh kalmıştır. Burada konuşan da ruhtur.
Yeniden dirilme olayında vücut tekrar yaratılacak ve ruhlar bedenlere gönderilecektir. (Nefisler çiftleştirildiği zaman)


Fetva Meclisi
Allah, vefat ettirdiği kişilerin ruhlarını kendi katında tuttuğunu ve dünyaya dönememeleri için arkalarına bir berzah / engel koyduğunu açık bir şekilde bildirmiştir.


Kayıtsız Üye
evet bu doğru bua inanın gerçekten lambalrı açık bırakın ruhu gelir çünkü benimde dedem vefat etti v 2 gü önce ruhu geldi lambalar acıkken ama sadece gölge görebiliriniz tavan bakmanız lazım ışıklar açıkken


Kayıtsız Üye
Böyle laflar tamamen insan nefsinin inanmak istediğini söyleyen hurafelerdir. Ancak ölen kişiyi rüyada görmemiz hakkında bir yorum yapamıyorum. Bilinçaltından mı kaynaklanıyor yoksa yarı ölmek olarak nitelendirilen uyku halinde rüyada ziyarete geliyorlar mı bu tartışılabilir


Kayıtsız Üye
Annemin 7 sini okuttuk mutfak ışıgımız açık bende salonda yatıyordum sabah 5 civarı ezandan sonra gözlerimi kapattım annem mutfaktan salona gülerek geldi hemen uyandım yoktu ama gözlerimi kapatalı 5 dk bile olmamıştı


ölen insanın ruhu evine gelirmi, ölen kişi ilk gece evine gelir mi, öldükten sonra ruh evine gelir mi

Bu kategoride yer alan Kolonyada ve parfümde alkol var o zaman sürüp namaz kılamaz mıyız ? normaldede sürmemiz iyi değilmi? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Cenazeden sonra ölünün ruhu gelir mi? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.