Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:50
Sizden
Yönetici

Cünüplük hakkında

ordeall
s.a arkadaslar mesela bir insan dan şahvetli olmasada sperm geldi boy abdesti alması gerekiyormu bir ara şahvetli gelirse abdest alınması gerekiyor diyorlardı bide önce banyo yapıp sonramı abdest almak gerekir yoksa tam tersimi


—>: cünüplük hakkında

sofi ezel


—>: cünüplük hakkında

Hoca
< s.a arkadaslar mesela bir insan dan şahvetli olmasada sperm geldi boy abdesti alması gerekiyormu bir ara şahvetli gelirse abdest alınması gerekiyor diyorlardı bide önce banyo yapıp sonramı abdest almak gerekir yoksa tam tersimi >
ve aleykumusselam ve rahmetullah.

[URL="https://www.forumduasi.com/diger-soru-ve-cevaplar-kategorilerin-disinda-kalanlari-bu-bolume-acalim/75924-gusul-nedir-guslu-gerektiren-haller-nelerdir.html"]Gusül Nedir? Guslü Gerektiren Haller nelerdir? – Mumsema islam Arsivi[/URL]

[URL="https://www.forumduasi.com/safii-mezhebi/39862-safii-mezhebine-gore-gusul-abdesti-nasil-alinir-ve-guslu-gerektiren.html"]Şafii mezhebine göre gusül abdesti nasıl alınır ve guslü [/URL]

[URL="https://www.forumduasi.com/diger-soru-ve-cevaplar-kategorilerin-disinda-kalanlari-bu-bolume-acalim/75931-gusul-nasil-alinir.html"]Gusül Nasıl Alınır? – Mumsema islam Arsivi[/URL]


Cünüplük Hali

İslamTalebesi
Kardeşlerim beni hor görmeyin , ayıplamayın. Cevaplar iseniz sevinirim. Cünüplük hallerini biliyorum , sadece sorum şu , eğer meni sıvısı sadece belli belirsiz siz farketmeden(uyku hali değil) çıkarsa bu cünüplüğe girermi. Veya cünüp olmak için insanların boşalmasımı lazım ? Değerli kardeşlerim pantolon sıkıyor arada müstesna yeri , tuvalete gidincede ucunda çok az belli belirsiz bir sıvı görüyorum hiç farkında değilim yani benim irademde değil. Ben bu halden çok korkuyorum.Cünüplüğe girebileceğinden korkuyorum ve cünüplüğe girebilecek diye banyo gereği duyuyorum. Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun beni yadırgamayın kardeşlerim.


bozkurt012
Mezi: cinsel açıdan duygulanarak tenasül uzvunun intişarından sonra, şehvetsiz olarak gelen beyaz renkli ince sıvıya denir.

Vedi: Küçük abdestten sonra gelen, kokusuz, beyazımsı, bulanık yapışkan sıvıdır.

Meni, mezi ve vedi her üçü de necistir. Diğer necasetlerde olduğu gibi, elbiseye bulaşan el ayası kadar olan miktarı namazın sıhhatine engeldir.
Ancak, mezi ve vedi abdesti bozarsa da gusül yapmayı gerektirmez. Meninin ise şehvetle yerinden ayrıldıktan sonra, şehvetli veya şehvetsiz olarak dışarıya çıkması ile gusül abdesti gerekir.

Bir kimse, uykudan uyanınca ihtilam olduğunu(yani, rüyada cinsel ilişkide bulunduğunu) hatırlar ve üzerinde de yaşlık görürse kendisine gusül lazım gelir.
Uykudan uyanınca ihtilam olduğunu hatırlamayan fakat üzerinde yaşlık gören kimsenin de gusül yapması lazımdır.

işte budur kardeşim cevabı


Losof
arkadaşlar her sabah kalktıgımda iç çamaşırımın her yerini incelerim bugün inceledim çok küçük beyaz bir leke vardı dokundum sert değil ve az vardı mezidir dedim bir damla su attım geçsin diye akşam oldu halen daha aynı leke biraz daha solmuş birşekilde duruyor bu menimidir? gusül gerekirmi?


AmeS
[url]https://www.forumduasi.com/showthread.php?p=842435#post842435[/url]

Bu meni değil.
Yukardaki duyuruyu mutlaka oku


Losof
Tesekkurler arkadasim


batuhanygt123
Selamun Aleyküm size birkaç soru soracağım inşAllah;
1-Cünüp nedir Cenabet nedir iki arasında bir fark var mıdır ?
2-Cenabet iken dini kelimeler söylemek günah mı ? Mesela Besmele çekmek Çok şükür Yarabbim demek Elhamdülillahşükür demek gibi kelimeler.
3-Mesela günde 3-4 kez iltiham oldum,genellikle yürümeden tuvalete girmeden gusül abdesti alınca aldıktan sonra Meni tekrar geliyor ya,işte 3-4 kez iltiham olursak 3-4 kez mi tuvaletimizi yapmamız lazım yoksa 1 kere tuvaletimiz yaparsak içimizde kalan Meninin hepsi gider mi ?
Arkadaşlar lütfen doğru cevaplayın yalnış bilgi vermeyin lütfen
Allah razı olsun cevaplayanlara


Esad
Lütfen konuyu açmadan ilgili konualara bakınız.Alakalı yazılar bölümünde birçok açılmış konuyu görebiliyorsunuz zaten

1) cünüp cenabet aynı kelime manasına gelir.Aynı köktendir.
2)Cenabet iken dini kelimeler söylenebilir besmele çekmenin dua etmenin günahı yoktur.Kelime-i şehadet getirmek, tesbih ve tekbir kelimelerini söylemek de caizdir.Kuranı Kerim okuyamaz.
3)Meninin gusülden sonra gelmesi tekrar gusül abdesti almayı gerektirmez.Bu meniyi görüp hissederseniz temizliğinizi yapıp(1 defa veya 10 defa bunu siz bileceksiniz( normal abdest alabilirsiniz.


batuhanygt123
Ama ben başka yerde görmüştüm,meni tekrar gelirse gusül gerektirir fakat tuvaletinizi yapar veya çok yürüyüp veya uyursanız meni gelsede gusül abdestinizi bozmaz diye.Benim sorum şöyle;
3-4 kez iltiham oldum 3-4 kez mi tuvalete gitmem lazım azıcık kalan meninin çıkması için yoksa 1 kere tuvaletimi yapsam hepsi geçermi ?


batuhanygt123
Ama ben başka yerde görmüştüm,meni tekrar gelirse gusül gerektirir fakat tuvaletinizi yapar veya çok yürüyüp veya uyursanız meni gelsede gusül abdestinizi bozmaz diye.Benim sorum şöyle;
3-4 kez iltiham oldum 3-4 kez mi tuvalete gitmem lazım azıcık kalan meninin çıkması için yoksa 1 kere tuvaletimi yapsam hepsi geçermi ?


Esad
Özür diliyorum ben mezi diye görmüşüm .Meni geldiği zaman elbette gusül abdesti almanız gerekli. 3 4 defa ihtilam olmuşsanız buna 3 4 defa tuvalete gideceksiniz diye bir şart yoktur .Bunu kimden duydunuz bilmiyorum.Yapmanız gereken menini gelmesinden sonra (uykudan kalktığınızda veya başka türlü ) tuvalete çıkarak gerekli temizliği yapmanız ve idrar yolunu böylelikle temizlemeniz gerekli.1 defa tuvalete çıkmanız yeterlidir ve 40 50 adım atarsanız gusülden önce iyi olur .Bunu gusül abdesti almadan yapın ki gusulü aldıktan sonra mezi(sıvı) gelmesin.Meni şehvetle çıkan sperm’dir,mezi ise meniden farklıdır su gibidir.Mezi sizi cünüp etmez,sadece normal abdest almanız gereklidir.


batuhanygt123
Çok teşekkür ederim 🙂


Slindi
Selamün Aleyküm arkadaşlar . Ben şimdi eve yeni geldim akşam ezanı okunuyordu . Bende takvimden saate baktım 7 buçukta okunuyor diye gördüm . Saat 7 ye kadar durayım dedim . Saat 7 de tekrardan baktığımda yanlış yere baktığımı fark ettim çeyrek geçe okunuyormuş . Ben böyle durumlarda korkuyorum nmaz vakti kaçıcak eyvah falan diye . Sonra tuvalete gittim . Orgazma benzer bir şey oldu . Daha öncedende olmuştu bu namaz vaktini kaçırıcağımı düşündüğümde . İstemsizce salladım kendimi akıtmayayım iişim uzamasın diye . Açık sarı bir şey geldi tuvalet kağıdına yapıştı bu ama . Üstünde duruyor çok korktum gusül almam gerekir mi diye hemen annemi çağırıp sordum annem hayır dedi namazını kıl dedi . Bende kıldım şimdi korkuyorum namazım geçerli değildir diye . Orgazm gibi olan şey daha önceden olmuştu . Ama akıntı ilk defa geldi . Daha rüya falanda görmedim . Lütfen yardımcı olun ilk defa oluyor akıntı falan namazım sayıldı mı şimdi . Bir de çok vesveseliyim ben her dakka başı duşa giriyorum bundan dolayı . Namaz vakti geçiyor diyede giremedim duşa . Yardımlarınızı bekliyorum . Lütfen dalga geçecek olursa hiç gelmesin bile . İyi akşamlar


Kayıtsız Üye
Bu sözü geçen akıntı mezidir.
Namazın geçerlidir.


mum
Anne ve misafir doğru demiler NAMAZIN GEÇERLİ vesvese yapma


Kayıtsız Üye
Selamunaleyküm , benim yaşım 15 rüya gördüm ve sıvı akarken uyandım. Islaklık vardı. Rüyada cünüp olmak gusül abdest gerektirirmi?

Benim annem ile babam ayrı anneme böyle konuları açamıyorum sizce ne yapmalıyım? Utanıyorum ama Allah’a karşıda görevlerimi yerine getirmek istiyorum aniden banyoya girersem annem bişey düşünür başka bişey düşünür diye korkuyorum yardımcı olabilirmisiniz?


mum
Kardes sen meni nedir araştır öğren. Sabah uyandığımda çıkan Memi ise bir avuç kadar ise cünüpsün demektir yıkanman gerekir.


cünüplük halleri, cünüplük hali

Bu kategoride yer alan Kıble yönü başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Cünüplük Hali Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.