Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:52
Sizden
Yönetici

Yetiş ya Muhammed Mustafa demek uygunmudur

Araştırmacı_
Yetis Ya Muhammed Mustafa demek uygunmudur?


Cevap: yetis ya Muhammed Mustafa demek uygunmudur

muvahhidim
< yetis ya Muhammed Mustafa demek uygunmudur >

Kardeş;
Dileyeceğin, isteyeceğin birşey varsa şüphesiz Allah herşeye kadirdir ve kuluna şah damarından daha yakındır.
Allah Rasulu (s.a.v)’in vefat haberini duyan ashab, hemen evine geldi. Ömer onun öldüğünü kabullenemiyordu.
Ebubekir "Şayet Muhammed’e tapıyor idiyseniz, bilin ki Muhammed öldü. Yok, şayet Allah’a tapıyorsanız, bilin ki Allah bâkidir." diyerek insanları yatıştırdı. Daha sonra şu ayeti okudu:

Muhammed, ancak bir peygamberdir. Ondan önce de peygamberler gelip geçmiştir. Şimdi o ölür veya öldürülürse gerisin geriye (eski dininize) mi döneceksiniz? Kim (böyle) geri dönerse, Allah’a hiçbir şekilde zarar veremez. Allah şükredenleri mükafatlandıracaktır.

O’nunla Kalın..
celle celeluh..


Cevap: yetis ya Muhammed Mustafa demek uygunmudur

islamyolu
< Yetis Ya Muhammed Mustafa demek uygunmudur? >
yok kardeşim diyebilirsin. Muhvahhidim kardeşim Tapmak ayrı yetiş ya Muhammed demek ayrı. Sana tek söz diyecegim. Şuan Peygamber efendimiz Salllahu Aleyhi ve Sellem Öldü ve daha dünyada kimsenin ne yaptığını bilmiyormu. yani Allah Dostları öldüğü zaman Ruhları bağlı olarak kabirdemi kalır. Kardeşim Ruh ölmez onlar gezer dolaşır. Allah bile diyor şehitlere öldü demeyin diye. Allah rasulunü çağırıyoruz. Yardım istiyoruz. Allahın izniylede Yardım edecektir. ben bu konu için dolu kanıt getirmiştim.

Ezanda bile okudugu zaman Aziz Allah şefaat ya rasullullah demiyormuyuz . Şimdi ben hep bunları diyorum ben Tövbe haşa gavurmu olmuşum yani.

Fatiha süresine bakıyorsunuz orada ” yalnız senden yardım isteriz ” Ayetini nerelere çekiyorsunuz böyle anlamıyorum. birkere Tefsirinden baktınızmı Fatiha süresine.

Diri olandanda yardım istemeyin o zaman misal olarak ” yetişin Arkadaşlar , Bana yardım edin Kuyuya düştüm kurtarın ” bu lafı diyende o zaman şirke girmiş olacak.


Yorum: Yetiş ya Muhammed Mustafa demek uygunmudur

Kayıtsız Üye
SelamınAleyküm
"Hayır! Ancak O’na dua edersiniz. O da dilerse, kendisine dua ettiğinizi (bela ve musibetleri) giderir. (Enam Suresi, ayet: 41).

Peygamberimize dua eder gibi ondan yardım veya başka birşey istemek uygun mu bilemiyorum /bilakis dua Allah’a edilir …
Şefaat de tümüyle Allah’a ait olduğundan Dileyeceğimizi ondan dilememiz ,uygun olan bu değil midir?
Yani Bana şefaat et ya resullalah demek Allahtan başkasına dua etmek değil midir ?

Peygamberimiz sav vefat ettiğinde rivayetlere göre onun öldüğünü halka ilan ettmediler mi şehit olduğunu değil..
Ki şehitlerin bile bahsettiğimiz ruhlarıyla bizlere atıyorum yolda kalmış arabamızı itmeye yardım ettiklerini veya başka bir konuda bize böyle yardımda bulunduklarını da hiç duymadım etmedim …şahsen dua edercesine peygamberimizden yahut başka bir toprak altındakinden birşey istemek yerine duayı yanlız Allah’a etmeliyiz diye düşünüyorum…


yetiş ya Muhammed demek, yetiş ya Muhammed yetiş ya ali günahmı, rüyada yetiş ya Muhammed demek

Bu kategoride yer alan Gece duaların kabul olduğu zaman başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Yetiş ya Muhammed Mustafa demek uygunmudur Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.