Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:49
Sizden
Yönetici

Cuma günü ve ilim yolunda ölenler şehit olur mu ?

Kayıtsız Üye
Arkadaşım hem cuma günü hem de eğitim yolunda giderken trafik kazasında vefat etti. Hem cuma günü hem de ilim yolunda olduğu için şehit olur mu?


Yorum: Cuma günü ölen şehit olur mu ?

furkan
Cuma günü ölenler şehit sayılmaz. Herhangi özel bir günde ölen birisine şehitlik mertebesi vermez. Şehitlik, Allah yolunda ölenler, Allah yolunda hizmet etmek (Kur’an-ı Kerim dersi vermek için yolculukta ölmek, İslam’ı korumak için savaşta ölenler gibi) amacıyla çıktıkları yolda vefat eden insanlar şehit sayılır. Şehit sayılmak için insanın gönlünde İman olması ve hayatı boyunca Allah’a karşı ibadetlerini yapmış olması gerekir.


Namaz kilmayan sehit olurmu

Bu kategoride yer alan Devletin verdiği yetim parası başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Cuma günü ölen şehit olur mu ? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.