Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:49
Sizden
Yönetici

Annemle sürekli kavga ediyorum

arsl
selamun aleyküm kardeşlerim.. ben namaz kılan biriydim ama işte annemle bazen ufak birşeyden kavga ediyoruz bazen bikaç gün konuşmuyoruz bu yüzden bende kendimi kötü hissediyorum islamın da anne babaya verdiği değeri bildiğim için bu hallerimden dolayı namazlarımın ibadetlerimin makbul olmadığını düşünüyorum sizce ne yapmalıyım ? annemle sorunlarımı nasıl halledebilirim ?


Cevap: annemle sürekli kavga ediyorum

muvahhidim
ve aleyumusselam ve rahmetullah..

Kardeş;
Annenizle sorununuz nedir bilemem ama, Allah isyan dışında ne olursa olsun anaya itaatsizlik yanlıştır..!
Anneler ne derse mutlaka iyiliğimizi düşündüğündendir. Dediklerini saygı ve şefkatle karşıla ve asla ona
‘Öff!’ bile deme..!

O’na emanet ol..
celle celeluh..


Cevap: annemle sürekli kavga ediyorum

arsl
kardeş ben biraz sinirli bir yapım var öyle ilk anda sinirleniyorum sonra pişman oluyorum fakat iş işten geçmiş oluyor 🙁


Cevap: annemle sürekli kavga ediyorum

CeyhuN_
Dilini ısır. Şaka yapmıyorum.


Kayıtsız Üye
Selamun Aleyküm. Ben biraz içine kapanık çocuğum. Gezince çabuk yorulurum. Kalabalık ortamlarda bir süre sonra başım ağrır. Annem bundan dolayı bana yaşlı gibisin der. Haklı fakat ben böyle olmayı istemedim ki. Annem hareketli yaşamı seviyor. Bu yüzden hep tartışıyoruz. Hep bana ters cevaplar veriyor sinirleniyorum bağırmamak için onu uyarıyorum susmasını söylüyorum ama olmuyor o devam ediyor. Sinirlenince gözüm dönüyor. Kendimi kontrol edemiyorum. En çokta beni başkalarının çocuklarıyla karşılaştırmasına sinir oluyorum. Normal zamanlarda böyle konular hakkında uyarınca saçmalama gibisinden cevaplar veriyor. Kendime çok kızıyorum. Çünkü ailesi dinine karşı çıkan var namazını engelleyen var. Onların imtihanı zor ve buna dayanıyorlar. Benim ailem ise namaz kılmama bir şey demiyorlar hatta destekliyorlar. Bana imtihanların en kolayı verilmişken yapamıyorum hep sinirleniyorum.
Allah her duama karşılık veriyor. Bana huzur veriyor ama ben bu kolay imtihanı geçemiyorum. Bazen Allahtan utanıyorum namaz kılmıyorum. Kur’andaki anne baba hakkına uyma ayetlerini biliyorum. Yok olmayı istiyorum çünkü Allahın huzuruna gitmeye yüzüm yok o çok nimet veriyor ben ise yapamıyorum.


Kayıtsız Üye
Selamunaleykum . Onumuzdeki hafta nasipsen üniversite sınavına gireceğim. Fakat annem ve babam sürekli kavga ediyor. Annem baba tarafına su bize boyle dedi su bize boyle yapti diyerek surekli kavga çıkartıyor. Ben ve kardeşim bu sebeple çok bıktık akrabalarımızla aramız kötü kimse gelip gitmiyor. Ve annem sürekli beni sinirlendiriyor bende bağırıp cagiriyorum fakat sonra çok üzülüyorum bağırmaktan ona artık sus demekten boğazım ağrıyor. Babam tek basina bahcede ve bizde gidelim diyorum fakat annem hayır olmaz sen burda ders çalış diyor ama ben burda huzursuzum ve bahçeye gitmek istiyorum ama annem sürekli laf söylüyor ve beni aşırı sınırlandırıyor elim ayagim titriyor ağlıyorum.


anneyle kavga edince ne yapmalı

Bu kategoride yer alan Kuzenle Arayı Açmak Mesafe Koymak Günah Mı ? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Annemle sürekli kavga ediyorum Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.