Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:49
Sizden
Yönetici

Cünüp olup olmadıgımızı nasıl anlarız ?

xexmxixrx
Selam arkadaşlar ıçımde sureklı cunup oldugumun hıssı var hatta gusül abdestı aldıktan sonra bıle hala cunup oldugum hıssı var cunup olu p olmadıgımı nasıl anlayabılırım lutfen yardım :agla:


Cevap: Cünüp olup olmadıgımızı nasıl anlarız ?

Katade
Bunların hepsi vesvesedir vesvesenin ilk tesiri kalpte hissedilir.
Ebu Davut, Edeb 118) şeytanın arkasından tıpış tıpış gidene şeytan niye vesvese versin ki? Kim doğru istikamette gidiyorsa, o onunla meşgul olur ve onu baştan çıkarmaya çalışır.
Vesveseli insan, karşısında dessas şeytanın, zalim ve gaddar bir nefsin bulunduğunu düşünerek, Bu yönüyle vesveseden, Allah’a (cc) sığınmalıdır


Cevap: Cünüp olup olmadıgımızı nasıl anlarız ?

BeyazGuvercin
Kardeşim anlattıkların vesveseden ibaret. Kalbin temiz ve imanlı biriysen şeytan seni kafasına takmıştır. Nas, Felak ve Fatiha surelerini okuyarak vesveseden kurtulmak için Allah’a dua et.


Yorum: Cünüp olup olmadıgımızı nasıl anlarız ?

Kayıtsız Üye
Ben guslumu aldım 1-2 saat sonra banyodan çıktıktan sonra kuçugumu yapdim ve çisimin abuk sabuk gittiğini fark ettim yani bu yön değiştirme dölden dolayimi cewaplariniz icin teşekkürler


Kayıtsız Üye
Ben bir kadınım. Anlatacaklarım yüzzünden lütfen mazur görün. Yaklaşık 2 hafta önce rüyamda gördüklerimden zevk alarak uyandım. O aralar özürlü bir regl dönemimdeydim. Yani adetim 10 gün geçtiği halde kesilmemişti,lekeleniyordum. O gün sabah kalktığımda gayet zevk alarak kalktım fakat afedersiniz ama daha da zevk alarak kalktığım ve direk durumu anlayıp guslettiğim zamanlar da olmuştu. Bu yüzden emin olamadım. Baktığımda ise lekelenmiştim fakat ben onu normal lekelenmemin devamı gibi saydım. Aklıma da vesvese alabileceğim geldi ve gusletmedim. Kaç haftadır da namaz kılıyorum. Sizce ne yapmalıyım? Şu an aklıma geldi ve acaba alsa mıydım içim rahat olurdu diye düşünüyorum. İçim çok sıkkın. Suyu israf etmemek için gusletmedim. Ne yapmalıyım? Kıldığım namazların,ibadetlerimin kabul olmamış olma olasılığı beni çok korkutuyor. Umarım cevap verip beni rahatlatırsınız. Çok teşekkürler…


Tohat
İhtilam olduğunuzu görmeniz gusletmeniz için yeterli bir nedendir. En kısa zamanda gusletmeniz gerekir. Yapmış olduğunu ibadetlerin mahiyetini bir tek Allah bilebilir fakat gusül olmadığından kazasını yaparak ibadetlerinizden emin olabilirsiniz.


cunup olup olmadıgımızı nasıl anlarız, cünüp olup olmadığını nasıl anlarız, cünüp olduğumuzu nasıl anlarız

Bu kategoride yer alan Düğünde verilen zarflar kimindir başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Cünüp olup olmadıgımızı nasıl anlarız ? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.