Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:49
Sizden
Yönetici

Sabah ve yatsıyı kılamıyorum

_ahmet
Selamun aleyküm…
Makinacıyım bir fabrikada çalışıyorum oldukça yorucu bir işim var eve yorgun geliyorum bu sebepten dolayı yatsı namazını kılmadan olduğum yerde uyuyup kalıyorum daha sonra uyansam bile halsizlikten kalkıp kılamıyorum sabah namazıda aynı şekilde uyanıyorum ama kalkamıyorum birkaç saniye içinde tekrar uyuyorum böyle bir durumda ne yapmam gerekir ve bunun günahı nedir ?


Cevap: Sabah ve yatsıyı kılamıyorum

silversoul
hiç olmazsa sadece farzlarını kıl sabah namazının farzı sadece 2 rekat bunu yapabilirsin. En ağır hastalar dahi var gücüyle kalkıp namaz kılıyor kolsuz insanlar namaz kılıyor felçli insanlar namaz kılıyor sende kılabilirsin. Eğer mücadele edersen.


Cevap: Sabah ve yatsıyı kılamıyorum

ebediyyetyolcusu
Kardeş, vücut yorulur fakat ruh yorulmaz nasıl ki üç günlük dünya hayatı için çalışıyoruz aynen
ahiretimiz içinde çalışmalı hatta onu en ön plana almalıyız. Ne kadar yorgun olursan ol abdest almak insanı ferahlatır ve rahatlatır.
Seni bilmem ama ben çalıştığım zaman namazlarımı aynı günde hepden kaza etmeden yatamazdım.

Nefsini nasıl alıştırırsan öyle gider, imkan bulabilirsen işinde namazlarını kılmaya bak bu kul hakkına girmez.
Allah hakkı kül hakkından öncedir !


Yorum: Sabah ve yatsıyı kılamıyorum

Kayıtsız Üye
Ben de uykuya yenilip bu iki namazı kılmıyorum. Ne yapabilirim acaba?


muvaffak
Namaz ibadetinin kul olmanın önemli bir göstergesi olduğunu, farz ibadetlerin yerine getirilmesi gerektiğini aksi durumlarda ceza gerektirdiğini unutmamalısınız. İbadet varoluşumuza dair, verilenlere dair şükredişimizin göstergesidir. Namazları kaçırmamak adına birden fazla alarm kurabilirsiniz. Yatsı namazı için de ezan okuduktan hemen sonra gecikmeden kılarsanız vaktin geçme ihtimali ortadan kalkar.


yatsı namazını kılamıyorum, yatsi namazı kilamiyorum, yatsı namazını kılamayan ne yapmalı

Bu kategoride yer alan Allah'ı hayal etmek günah mıdır? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Sabah ve yatsıyı kılamıyorum Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.