Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:49
Sizden
Yönetici

Birisinden nasıl helallik isteriz?

KRM
Selamün aleyküm ben üzdüğüm insanlardan helalleşmek istiyorum ama bazılarının haberi yok onlara yaptığım kötü davranışlardan bundan bi 6 sene evvel orta okuldan (affınıza sığınaraktan)bi kız arkadaşa elimle arkasından malum bölgesine elleyip kaçmıştım yüzümü görmemişti,ve hayatımda bulunan çoğu insanın arkasından gıybet etmişimdir (belkide ediyorumdur),insanların arasınıda cok bozardım orta okulda… Simdi ben bu üzdüğüm insanlardan helallik isterken yaptığım her hatayı buyuk gunah/haramı haberleri yokken soyleyıpdemi helallik etmem gerekiyor yoksa sadece helallik istesem olurmu sona kıyamet günü herkezın yapılan yanlışları bileceği gun hakkını haram etmesin?birde ulaşamadığım ve ulaşamayacağım insanlardan (doğal olarak) istesemde helalleşemiyeceğim onlar için her namazdan sonra beni affetmeleri için dua etsem kuran okuyup ruhlarına hediye edip "Allahım falanca kotuluk ettm kula hediye eyledim bna hakkını helal etmeyi o kulun gönlüne koy"die dua etsem yeterlimidir olurmu?


Cevap: Birisinden nasıl helallik isteriz?

@hmet
Bildiklerinden helallk alırsın, bilmediklerine de dua edersin


Birisinden parali account caldim

emre12345
Selamin Aleykum,

Gecen aklima geldi ben su an 18 yasimdayim ve 13 filan yasimdayken
bir oyun oyniyorduk ve oyunun adi minecraft ve ben onun accountini caldim. ve ben o kisi hayatta bulamam ne yapmam lazim?

Tesekkurler,


Yorum: Birisinden nasıl helallik isteriz?

duzgunomer
Onun adına sadaka verip, çokça tövbe etmen gerektiği söyleniyor.


mum
< accountini caldim. ve ben o kisi hayatta bulamam ne yapmam lazim? >
Allahtan af dile ve hak sahibine dua et.
Bir de imkan varsa sadaka ver.


sadece helallik almak yeterlimidir, minecraft , bilinen ve bilinmeyen

Bu kategoride yer alan Annemle sürekli kavga ediyorum başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Birisinden nasıl helallik isteriz? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.