Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:51
Sizden
Yönetici

Oruçluyken uykuda meni gelmesi

#Utangac
Önümüz ramazan bende uyurken bazen meni geliyor. Acaba ramazanda oruçlu iken meni gelirse yapmamız gerekenler nedir? Gusül abdestli alırken tam genzimize suyu çekmesekte gusül kabul olurmu?


Cevap: Oruçluyken uykuda meni gelmesi

Şema
Oruçluyken uyku halinde ihtilam olan kişi, uyanınca normal yıkanır sadece dikkat etmesi gereken ağzına ve burnuna fazla su vermemesidir.
Ağza ve buruna aşırı derecede su vermek orucu bozar buna dikkat edelim


Cevap: Oruçluyken uykuda meni gelmesi

#Utangac
Oruçluyken uyanırken meni gelmesi orucu bozar mı?


Oruçluyken meni kokusu

Fahrettin01
Hocam iyi günler. Sabah uyandığımda ruyalandigimi fark ettim. Ögle ezanina vakit var diyerek biraz daha yattım. Uyandigimda lavaboya gittim ve idrardan sonra istemsizce meni geldiğini fark ettim. Vücuttan atılması için 3 5 defa lavaboya çıktım. Güsul almaya banyoya girdim abdestimi aldım. Çıktıktan sonra meni kokusu geliyordu organımdan. Koku vardı fakat hiçbir sıvı meni veya başka bir sey yoktu. Aksam uyurkende niyet etmeyi unutmuştum. Ne yapmam gerekir hocam yardım edin lütfen çok zor durumdayım…


ACİLSERVİS
Bir şey yapman gerekmez orucuna devam et.


uykuda meni Karabastık

Bu kategoride yer alan Abdest Alırken Boğaza Su Kaçması başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Oruçluyken uykuda meni gelmesi Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.