Anasayfa
6 Haziran 2021, 18:03
Sizden
Yönetici

Korku endişe ile edilen yemin kabul olur mu

emre510
Yemin ederken VAllahi,Billahi,TAllahi bu 3 kelimeden birini kullanırsak oluyormuş. Ben aylar önce yemin etmiştim VAllahi demiştim ama ben vAllaha,vallağa ( büyük ihtimal VAllaha dedim) mı yoksa VAllahi mi dedim hatırlamıyorum yani telafuzunu düzgün mü yaptım hatırlamıyorum. Ettiğim yemin kabul olur mu ?

Edit: Ve korku endişe ile edilen yemin kabul olur mu ? kefaret ödemek gerekir mi ?


Cevap: Korku endişe ile edilen yemin kabul olur mu

Mucahid
Zorlama yoksa yemin ederken ettiğin yemin geçerlidir ve bozarsan yemin kefareti gerekir.


Yorum: Korku endişe ile edilen yemin kabul olur mu

Kayıtsız Üye
Annem beni sigara icerken yakaldi bende o anki korkuyla aklima gelen her yemini ettim en cokta korkuğum kardesimin uzerine yemin ettim ve yeminimi bozdum kardesime bir şey olurmu Allah’tan af diledim cok pismanim


Yorum: Korku endişe ile edilen yemin kabul olur mu

Hatt
Kardeşin üzerine edilen yemin olmaz ancak beddua olur. Tövbe edip Allah’tan af dile.


Kayıtsız Üye
Ablam beni sigara içerken yakaladı ve bir daha içmiyecegine yemin et yoksa abime söylerim dedi ve bende gönülsüzce yemin ettim. Ama dayanamıyorum. Yeminimi gönülsüzce ettim. Günah olur mu?


ACİLSERVİS
Yeminin geçerlidir sözünde durmaya mecbursun.


korkudan edilen yemin, cenabetken yemin kabul olur mu

Bu kategoride yer alan Büyük konuşma ve kınama yaptım ama çok pişman oldumm başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Korku endişe ile edilen yemin kabul olur mu Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.