Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:50
Sizden
Yönetici

Vitir namazında yanlışlık

#Utangac
Cemaatde kunut okuma yerinde dalgınlık ile subhaneke okudum sonrada aklıma geldi Allahumme inna dedim imam Allahu Ekber dedi bende ruküye gittim namaz geçerlimidir?


Cevap: Vitir namazında yanlışlık

Şem’a
Vitir namazı geçerlidir.
Bu gibi durumlarda hemen rabbena atina duasını okuyun ve imama yetişin


Vitr namazında kunutları yanlış okumak

hocabey
Arkadaşlar ben dün vitr vacibi kılarken kunut 1 duasındaki venahleu ve netrükü men yefcürük kısmında nahleudaki h hırıltılı h mi yoksa boğazdan mı diye karıştırdım bide kunut 2 de yine bir h nin nasıl okunacağını karıştırdım namazımız bozulur mu kunut dualarını yanlış okusak


Yorum: Vitir namazında yanlışlık

Şem’a
Kunut duasını yanlış okumak namazı bozmaz, yapmanız gereken doğrusunu yine okumaktır, hatırlamıyorsanız bırakırsınız


ayseiclal99
Selamun Aleyküm.Ben kunut duasını ‘ve nahleu ve netruku’ yerine hep ‘ve nahleu ve ileyhi’ diye okuyormuşum.Kasıtlı olarak değil.Bu hatayı neden yaptığımı veya ne zamandır yaptığımı bilmiyorum.Bu namazları kaza mı etmeliyim?Eğer kaza edeceksem sadece vitirleri mi yoksa yatsılarla beraber mi kaza etmeliyim?


vel Fecr
vitr namazı şafilere göre sünnet hanefilere vacibdir.
farz olmayan namazın kazasıda olmaz. ( sabah sünneti hariç )

namazın farzlarında. kıraat geçer. yani kuran okumak.
o yapılan kunut duası adı üstünde duadır.

bilmeden işlediğiniz hatadan dolayı mesul değilsiniz. ne güzel öğrenmişsiniz bundan sonrakilere dikkat ederek okuyup devam edin inş.

Allah’a emanet.


ayseiclal99
Teşekkür ederim.Ben de rastgele bugün kardeşimin Kur’an öğrendiği kitaba bakıyordum.Gözüme takıldı birden.İnşAllah bundan sonra aynı hatayı yapmam.


vel Fecr
< Teşekkür ederim.Ben de rastgele bugün kardeşimin Kur’an öğrendiği kitaba bakıyordum.Gözüme takıldı birden.İnşAllah bundan sonra aynı hatayı yapmam. >
rica ederim. inş.


vitir namazında yanlışlıkla rukuya gitmek, kunut dualarini yanlis okumak, namazda kunu

Bu kategoride yer alan Adet sonrası sarı akıntı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Vitir namazında yanlışlık Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.