Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:49
Sizden
Yönetici

Mukaddesata küfür

frewcr45
Arkadaşlar uzun uzun son defa yazıcam çünkü bir konu daha açmıştım. Buraya açmak daha uygun geldi. Aylar önce ben ateistken farklı ortamlarda takılıyordum. Yaptıklarım çok farklı düşündüklerim farklıydı. Ve bu süre zarfında ağzımdan Allah’a Peygambere hakaretler çıktı. Şu an inanın kendimi yiyip bitiriyorum. Her yerde af vardır diyorlar fakat hanbeliler af yok diyor bu benim içimi kemiriyor geceleri uyuyamaz oldum. Oruç tutuyorum inanın iftarda bile azıcık yemek yiyorum sıkıntıdan şu olaya açıklık getirirseniz sevinirim; Allahu Tealanın affını kimse bilemez diye biliyordum Hanbeli alimleri neden böyle söylemişler acaba? Kısa öz açıklamalar olursa çok sevinirim. Hayırlı akşamlar.:(


Cevap: Mukaddesata küfür

mum
Kardeş affı olmayan hiç bir günah yoktur. Sen Rabbine samimice yönel tövbe et ve bir daha yapmayacağına söz ver, Allah Teala affedicidir tüm günahlarını siler.


Cevap: Mukaddesata küfür

frewcr45
Allah razı olsun kardeşim. Allah senden razı olsun.


Mukaddesata küfür edeni öldürmek günah mı?

Saladin
Diyelim birisini defalarca uyarmanıza ramen mukaddes değerlere küfür etmeye devam ederse siz de onu öldürürseniz günaha girer misiniz?


mum
Dinimizde öldürme işi kan davasına dönmesin diye sadece devlet eliyle yapılır.
İslam devleti, dinden çıkanı 3-4 ay hapseder ve sürekli iman etmesi için nasihat eder, buna rağmen iman etmezse öldürtür.
Sözün özü kişiler kimseyi öldüremez caiz değildir.


El-furkan

Bu kategoride yer alan Savaştan kaçan dinden çıkar mı? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Mukaddesata küfür Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.