Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:51
Sizden
Yönetici

Gusülde unutmak

Semih_32
Selamunaleyküm hocam benim bir sorum olacakti. Abdest alirken elimi 3 kere yikadim avret yerlerimi yikadim sonra abdest aldim basimi sag omzumu sol omzumu yikadim ama agzima burnuma su vermeyi unuttum komple yikandim ve her yerimi yikadim aklima geldi gusül bitmeden sonunda agzima burnuma su verdim gusülüm kabul olurmu ?


Yorum: Gusülde unutmak

mum
Gusülde sıralama şart değildir, unutulan yerler sonra da yıkanabilir. Guslün kabuldür ama sen guslün farz ve sünnetleri nelerdir mutlaka öğren.
Bir de farz ve sünnetin hükümleri nelerdir onları da oku


Yorum: Gusülde unutmak

Kayıtsız Üye
Gusul aldım bornozumu giyip çiktim ve odama giderken aklima geldi burnuma su almayi unuttum ve banyoya gidip 3 kere burnuma su aldim kabul olurmu


Yorum: Gusülde unutmak

mum
< banyoya gidip 3 kere burnuma su aldim kabul olurmu >
Olur kardeş olur.
Gusül sırasında unutulan yerler sonradan yıkanabilir.


İmamhatipli
Abi selamünaleyküm gusülümü bitirdim sonra bu konuyu sormak için annemle konuştum(2 kelime falan) sonra orayı yıkadım gusülüm olmuşmudur


ACİLSERVİS
Olur banyodan çıkmanın konuşmanın sakıncası yok.


gusulde avret yerini yikamayi unutmak

Bu kategoride yer alan Şafii mezhebine göre namaz kıldıktan sonra kaç rekat kıldığında şüphe eden ne yapmalıdır? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Gusülde unutmak Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.