Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:48
Sizden
Yönetici

Taklit günah mı

sinem03
alay etme amacı olmadan yapılan taklit günah olur mu?


Yorum: Taklit günah mı

mum
Taklidi yapılan kişi bundan rahatsız olup olmaması önemlidir, Taklitten rahatsız oluyorsa bu alaya girer ve büyük günahlardandır.
Humeze suresini okuyun.


Kafiri Taklit Ederek Anlattığını Anlatmak

Kayıtsız Üye
Tanıdığımız bi kafirin dediğini analtırken, onu taklit ederek atmak (yani aynı ses ve aynı onun hareketleri ile ve yüz fadesiyle anlatmak) günahmı? Mesela öğretmen birşey anlatsa ve onu başkalarına onu taklit ederek anlatmak ?(buarada taklit derken, daşga amaçlı değil, normal bir konuyu öyle analtmak..) bir örnek vereyim: mesela merhaba diyor, bunu onun ses tonuyla ve tüz ifadesiyle analtmak gibi..


Yorum: Taklit günah mı

muvaffak
Kişinin taklidini, konuşma, yürüme tarzını taklit etmek caiz değildir. Siz öğretmeninizden bahsederken zaten dinleyen kişiler kimden bahşediyor olduğunuzu bildiği için taklit yapmanızın anlamı yoktur. Kişilerle dalga geçmek, taklitlerini yapmak, haklarında gıybet yapmak dinleriyle alakalı bir durum değildir. Günah ve haram birdir, yaparsanız günahkar olursunuz.


taklit etmek gunah mi, Yaklit yapmal gunahmi, taklit

Bu kategoride yer alan Küfür İçeren Sözleşme Kabul Etmenin/imzalamanın Hükmü Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Taklit günah mı Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.