Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:50
Sizden
Yönetici

Taharet almadan namaz

Soruuuuu
Hocam en gereklu soru cevap ben cisimi yaptim ama pantolon islanmadi damlada gelmedi mendille yapdim atlamadi ama namaz kildim aklima geldi ne yapmaliyim simdi hocam bidami kilacam


Yorum: Taharet almadan namaz

ACİLSERVİS
Sorunu misafir olarak onayladım. Hiç bir üyeliğini onaylamayacağım. Kendini daha fazla yormana gerek yok.Türkçeye dikkat ederek düzgün detaylı soru sorarsan misafir olarak onaylarım. Ayrıca günlerce sorduğun sorulara bakarak bir İLMİHAL alıp okumanı tavsiye ediyorum. En azından temizlik ve namaz bölümünü kesinlikle okuman gerekir.

Pantolonuna idrar geldi ise namaz kılamazsın. Pantolonunu değiştirmen gerekir. Mendil dediğin peçete ile silebilir ve o peçeteyi atmalısın. Eğer pantolonuna gelmediyse zaten ortada da bir sorun yok demektir. Namaz kılabilirsin.


Yorum: Taharet almadan namaz

Kayıtsız Üye
sa sağol öncelikle hayır gelmedi eğer 1 2 damla geldiyse

bişey sorcam diğer leri niye onaylanmadı bide şey niye paylaşamıyom nerden biliyonuzki benim olduğumu olsun buna cevap geldi buda önemliydi

o sorduğum sorularda şirk varmıydı nolur onu cevapla o çok kafama takıldı tamam bundan sonra düzgün yazacam söz


Yorum: Taharet almadan namaz

ACİLSERVİS
Eğer damladıysa yok öyle bir şey. Damladığını görmediysen eğer damlamışsa bile bunu dert etmemelisin. Olmayan bir şey için sıkıntı yapılmaz. Namaz kılınabilir.
Her şeyde şirk arama her günah şirk değildir. Eğer Allah’tan başka birine taparsan şirk olur.


Kayıtsız Üye
sağol ama şöyle bi şe var içimde benim mesela örnek Sa yazdım arkdaşlar yazdım sanki arkadaşlar daha önce yazmasam bi gözüm görmücek öyle yazmıyam diyom bu şirkmi


ACİLSERVİS
Kardeşim Türkçe anlıyorsan izah ettim ve Türkçe yazdım. tekrar yazıyorum eğer Allahtan başka birine taparsan yani ibadet edersen onu ilah olarak kabul edersn o zaman şirk olur. Diğer işlenen günahlar sadece günahtır. Hiç biri şirk olmaz.

< bir damla varsa ne olur >
Eğer gözünle gördüysen çamaşırını değiştir ve öyle namaz kıl. Eğer namaz kıldıktan sonra damlayı gördüysen kaza et. Ama ben olduğuna inanmıyorum fazla kurcalama hatta hiç kurcalama.


Kayıtsız Üye
sağol sağol ama bişe dicem niye onaylamıyonuz bana acil cevap lazım oluyo ama haklısınız bi konuda hep benzer soruyom
evet bir damla gördüm galiba ama kurulamıştım ama unuttum taharet alacağımı


ACİLSERVİS
Üyeliğini onaylayamam siteden çıkış yap ve misafir olarak takıl. Eğer üyeliğini onaylarsam kontrolümden çıkarsın. Çok kötü başlık ve mesaj yazıyorsun.
Yaşın kaç bu arada.


Kayıtsız Üye
bir sorum daha var Camide Namaz kılarken ya İmamı geçersek biz orda Dua okumuyozmu okuyosak hangilerini okuyoz


arifselim
İmamın arkasında cemaatle namaz kılarken bir şey okunmaz. İmamın okuması sana da geçerli olur.


Kayıtsız Üye
Sadece hareketmi mesela azim veya ala demicezmi


ACİLSERVİS
Dini kitap satan bir yere git ve bir ilmihal. En başta temizlik kısmı var sonrada namaz gelir. Bu iki bölümü oku. Sonra gel soru sorabilirsin. Okuma zaman için 15 gün ve bu süre içinde artık sorularını onaylamayacağım.

Subhane rabbiyal azim ve sübhane rabbiyal ala okursun.


Kayıtsız Üye
Merhaba Ben abdest almadan once wc ye gidip teharetlendim wc den ciktiktan 5 dk sonra gaz kacagim oldu iç çamaşırım kirlenmedi abdeste baslamadan once yeniden teharet almalimiyim Gerek varmi


Şema
Gaz kaçıran kişinin taharetlenmesi şart olmasa da sünnettir. Dilerseniz taharetlenin dilersenin taharetlenmeyin size kalmış.


Kayıtsız Üye
Mrb hamileyim ve diş Eti kanamam cok oluyor bazen abdest aldıktan sonra ağzımda kan tadı oluyor sanırım o zamanda diş Eti’m kanama yapıyor hanifi mezhebindeyim ne yapmam lazım şimdiden tşk ederim


mum
Diş eti kanaması her zaman oluyorsa siz özür sahibi sayılırsınız ve kan aksa bile namaz kılarsınız.
Allah şifa versin.


her namazda taharet, taharetsiz namaz kılınır mı, tehret almadan namaz olurmu

Bu kategoride yer alan Kuranı kerim üzerine yemin etmek başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Taharet almadan namaz Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.