Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:57
Sizden
Yönetici

Aşık olmak sevdiğim bayanla el ele tutuşup dolaşmak sarılmak istiyorum

hayırlısı23
Su hayatta beni mutlu edecek tek sey, omur boyu sevebilecegim birinin karsima cikmasi ama yok olmuyor, birinden hoslansam bile bu mevzuyu acamiyorum utaniyorum ne yapmaliyim? Askere gidecegim ondan sonra is ariyacagim ama gonlum istiyorki beni bekleyen birisi olsun cunku bunu bilmek bana guc vericek. Obur turlu sanki bosa yasiyorum didiniyormusum gibi geliyor. Bakiyorum en kotu herkesin en az bir tane sevgilisi olmus lisede, ben universite bitiyor daha bir dala sap olamadim.. Kendimden nefret ediyorum bazen. Birisi bana yol gostersin lutfen


Yorum: Aşık olmak sevdiğim bayanla el ele tutuşup dolaşmak sarılmak istiyorum

GokhaN
şuan lise 2 öğrencisiyim lisede sevgilin olsa nolacakki ? bence saçma bişey 3 senem kaldı ygs ve lys ye hazırlanıyorum bende hedefim iyi bir ünüversite şuana kadar hiç sevgilim bile olmadı 2 yada 3 kız arkadaşım var başka yok sadece iyi bir ünüversite kazanmaya bakıyorum

acele etme sakın yoksa yanlış kişiyi seçersin Kader. Belki sen bulduğun zaman ömürlük bulacaksın. sabret doğru kişiyi bulursun elbet iş hayatına girince olur bir gün karşına biri çıkar seversin sevilirsin yada rahat ol onlar seni bulur 🙂 olmasada ucunda ölüm yok diye biliyorum 😀

başka bişey gelmedi aklımdan kusura bakma ALLAHA emanet ol yardımcı olmak istedim sana azda olsa


Yorum: Aşık olmak sevdiğim bayanla el ele tutuşup dolaşmak sarılmak istiyorum

Gül988
Kardeş başlıkta yazdığına göre : eğer evlenmemişseniz el ele tutuşmanız DOGRU DEGİL . Kız Ve erkek evlenmemişse sokaklarda el ele gezemezler!
"Sizden birinizin başına iğne ile dürtülmesi, kendisi için helâl olmayan bir kadına dokunmaktan daha hayırlıdır." (Taberâni , Mucemu’l Kebir, 20 / 212)
. Evlenmeden önce sevgili olmak günahtır .
Hazreti Aişe (ra) biat ile ilgili şöyle buyuruyor: "Allah’a yemin ederim ki Resûlüllah’ın eli bir kadının eline dokunmadı. Sadece sözle onlardan biat aldı." (Müslim).
Evlenmeden önce kız Ve erkek bir odada bir yerde yalnız kalamazlar .
"Herhangi bir kimse, bir kadınla yalnız kaldığı takdirde mutlaka onların üçüncüsü şeytandır." Peygamberimiz (Sallalahu Aleyhi Ve Sellam) buyuruyordu.


Yorum: Aşık olmak sevdiğim bayanla el ele tutuşup dolaşmak sarılmak istiyorum

Gül988
Kardeş YouTube da video var CayHouse’dan videonun ismin şöyle koymuşlar "flört haram ise nasıl evleneceğiz " videoda evlenme konularda bahsediliyor .


GokhaN
utangacligin aska faydasi yok. bence git direkt acil. acilmassan baska biriyle arkadaslik eder sen uzulursun:) önce sohbete başla sonrası gelir o da hoşlanıyorsa belli eder sende boşdurmayıp kendinden hoşlanmasını sağlarsın olur biter


VESSELAM
Selamun Aleykum, < utangacligin aska faydasi yok. >
Kardeşim bu nasıl laf?

Hadis No : 1659
Ravi: Zeyd İbnu Talha İbnu Rükane
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Her bir dinin kendine has bir ahlakı vardır, İslam’ın ahlakı hayadır."

Kaynak: Muvatta, Hüsnü’l-Hulk 9, (2, 905); İbnu Mace, Zühd 17, (4181, 4182)

Hadis No : 1660
Ravi: Enes
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Edebsizlik ve çirkin söz girdiği şeyi çirkinleştirir. Haya ise girdiği şeyi güzelleştirir."

Kaynak: Tirmizi, Birr 47, (1975); İbnu Mace, Zühd 17, (4185)

Soruya gelince < sevdiğim bayanla el ele tutuşup dolaşmak sarılmak istiyorum >
Bi kere bunu sevgili manasında söylüyorsan günaha giriyorsun. Gaflette olan bir kavme, topluluğa, bireye, bireylere özenmek Allah korusun sizi de öyle yapar. Gayri meşru dizilerde, Müziklerde, Gün içi yaşamdan bir nevi sübliminal mesaj aldığımız için bunca insan sevgilim yok diye isyanda.

< Askere gidecegim ondan sonra is ariyacagim ama gonlum istiyorki beni bekleyen birisi olsun cunku bunu bilmek bana guc vericek. >
Böyle bir şey yok kardeşim. Eğer gerçekten karşıdaki kişiye önem veriyorsan askerde o sana güç değil merak verir. Acaba ne oldu? Acaba iyi mi? Gibi endişelere takılırsın. Senin askerde güç alman gereken şey Şehit olmaktır. Belki şehitlik bana nasip olur diye güçlenmen gerekiyor. Bu söylediklerin kuruntu.

"Yani genel olarak ne yapayım kardeşim!?"

Yapman gereken şey çok basittir. Seviyorsan ciddi düşünüyorsan, düşündüklerinin anlık şehvani duygular olmadığını düşünüyorsan gidip evlenme teklif etmelisin. Tabi ki evlilik için gerekli şartları yapabileceksen. Kendinden neden nefret ediyorsun nefsinden nefret et. Şeytandan nefret et. En doğrusunu Allah bilir Vesselam. Allah’a emanet olun.


hayırlısı23
Ya kızla evlenecekken ya da evlendikten sonra serseri birisi kızın gönlünü çelerse parasıyla giyimiyle serseriliğiyle, kız da benden ayrılırsa o zaman işte en çok bana o koyar o zaman hayatın bir anlamı kalmaz benim için bir daha hiçbir kızla konuşamam o travmadan sonra..


rana
Anlasilan yaslariniz daha cok genc ve böyle yorumlar yapiyorsunuz.
Allah’a sükredin ki sizi ZINAdan uzak tutuyor ve korumus!
Böyle bir sacma zihniyet olabilirmi.
Sevgili yoksa bosa yasiyormusum gibi geliyor gibi yorumlar yapiyorsunuz.
Allah icin dünyadasiniz. Askerden sonra isini gücüne bakar Allahin emriyle bir temiz aile kizi ile evlenirsiniz.
Böyle seyleri düsünecek kadar bos vakit bulabiliyorsaniz zaten birseyleri degistirmeniz gerektigini gösterir.
Daha cok Allah ile mesgul olmayi deneyin.

VesSelam.


GokhaN
kardeşim saten evlenmesi için söyledim sevgili manasında değil


hayırlısı23
anladım herkese teşekkürler pek bir umudum da beklentim de yok artık zaten, Allah’a emanet olun

Bu kategoride yer alan İdrar sıkışıklıgında abdest ve namaz başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Aşık olmak sevdiğim bayanla el ele tutuşup dolaşmak sarılmak istiyorum Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.