Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:57
Sizden
Yönetici

Daha fazla nimet için şükretmek

cahilcuhela
Selamün Aleyküm hocalarım.

İbrahim Suresi 7 : Hatırlayın ki Rabbiniz size: eğer şükrederseniz elbette size (nimetimi) artıracağım ve eğer nankörlük ederseniz hiç şüphesiz azabım çok şiddetlidir buyuruyor.

Beden veya mal ile şükrederken ”şükredeyimki Rabbim bana dahada fazlasını versin " diye düşünmekte bir sakınca varmıdır?


Yorum: Daha fazla nimet için şukretmek

VESSELAM
Aleykum Selam, Bizlerin (Müslümanların) 3 amacı vardır. Birincisi Allah rızası için ibadet etmek, ikincisi Allahın azabından kurtulmak için ibadet etmek, üçüncüsü Allahın nimetlerinden faydalanmak için ibadet etmek. Cennet için ibadet etseniz fakat içinizde zerre kadar Allah rızası için ibadet etmekte olsa bunda sorun yoktur. En doğrusunu Allah bilir Vesselam. Allah’a emanet olun.


Yorum: Daha fazla nimet için şukretmek

cahilcuhela
Saolun Allah razı olsun.

Bu kategoride yer alan Secdede otururken ayaklar başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Daha fazla nimet için şükretmek Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.