Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:52
Sizden
Yönetici

Tövbenin kabul olduğunu nasıl anlarız

aSi
Selamünaleyküm cümleten
Çok fazla konu vardı işin açıkçası araştırmayıda gözüm kesmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

2014 senesınde olmaması gereken birşey yaptım
Büyük bir günah
Hala onun utancını yaşarım
Tevbe ettım ama tevbemin kabulunu nasıl anlar ınsan
Veya neler yapmam lazım
Çok daralıyorum çok utanıyorum
Namaz kılmaya başladım Mevlid kandılınde
Allah yardım etsin bırakmadan mezara kadar kılayım inşAllah. Çok karışık sıkıntılardayım . Kimseyle paylaşamıyorum derdımı. İçimi kemiriyor


Yorum: Tövbenin kabul olduğunu nasıl anlarız

Ümmet06
Ancak tevbe edenler, (kendilerini) ıslah edenler ve (indirileni) açıklayanlar (a gelince); artık onların tevbelerini kabul ederim. Ben, tevbeleri kabul edenim, esirgeyenim. (Bakara 160),Ancak kim işlediği zulümden sonra tevbe eder ve (davranışlarını) düzeltirse, şüphesiz Allah onun tevbesini kabul eder. Muhakkak Allah bağışlayandır, esirgeyendir. (Maide 39) Allahın Tevvab:Tövbeleri kabul edendir.Efendimiz(SAV):Günahkarların en hayırlısı günahlarından tövbe edenlerdir,Birkimse tövbe edip o günahı birdaha işlemze o günah hiç işlememiş gibidir buyuruyor,Unutma kardeşim Allah isteseydi günah işlemeyen bir kavim yaratırdı günahlar bize babamızdan gelme sen yeterki samimi tövbeni et bir çok ayette Allah tövbeleri kabul ederim buyuruyor.


Yorum: Tövbenin kabul olduğunu nasıl anlarız

aSi
Allah razı olsun çok tesekkur ederim

Bu kategoride yer alan Allahın ağaç ve bitkileri yaratma şekilleri başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Tövbenin kabul olduğunu nasıl anlarız Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.