Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:52
Sizden
Yönetici

Namazdaki hatalar

Rose_love
Selamun Aleykum Arkadaslar benim bir kac sorum var, cevaplayabilir misiniz?
1- Namazda tahiyatta oturduktan sonra tekrar kalkacagimiz vakit kalkarken ayaklari kaldirmak namazı bozar mi?
2- secdeden dogrulurken bir an istemsizce ayagin tekini kaldirmak ve hemen indirmek namazı bozmusmudur, namazim kabul olmusmudur?
3- Farkinda olmadan ayni sureyi okuyacaktim ki son anda sustum yani soyle Kul ya eyyühel.. dedim sonra hemen Kul euzi bi Rabbil felak diye degistirdim.. ki kafirun suresini bundan once okumustum ayni sureyi iki kere okumak istemedim.


Yorum: Namazdaki hatalar

Şem’a
1. Hayır namaz bozulmaz
2. Hayır bozulmaz
3. Yine namaza zarar vermez
4. MUTLAKA BİR İLMİHAL ALIP OKUMALISIN


Yorum: Namazdaki hatalar

aSi
Ama bı hocamız demıstı kı namazda ayaklar havaya kalkmıycakmıs. Bozulur mu bozulmaz mı bılmıyorum da kaldırmamak lazımmıs. Bende de su sıkıntı var cok oluyor bu 3.rekatta daha cok oturcakmıydım kalkcakmıydım. Bu vesvese bende cok oluyor ozellıkle kalabalık ıle namaz kılarken cemaat degılde. Bi de her rekatta bazen ıster ıstemez aynı sureyı okuyorum. ��


Yorum: Namazdaki hatalar

Kayıtsız Üye
Namazda ayni sureyi iki defa okudugumuzda yanilma secdesi yapilirmi


arifselim
Aynı namazda bir sureyi iki defa okumak namazı bozmaz ve sehiv secdesini de gerektirmez. Bu bilerek yapılırsa sadece mekruh olur.

Bu kategoride yer alan Vitir namazında Ayetul Kursi'yi okumayı unutmak... başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Namazdaki hatalar Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.