Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:52
Sizden
Yönetici

Akıntıyla namaz kılmak

Gül988
Selam aleyküm . Bu gün öğle namazının sonunda selam verecek anında Bi şey hissetim akıntıydı her alde ama ben buna rağmen sağa Ve sola selam verdim…bu akıntı camaşorda görünmüyor sadece İslaklık var rengi de YÖK günlük akıntıdır … böyle yapmak olmaz dimi , İmanımı tazelemek gerekir mi..


Yorum: Akıntıyla namaz kılmak

Şem’a
Her yaptığın işte dinden imandan mı çıkıyorsun? !!!
Namazını yeniden kıl hepsi bu


Yorum: Akıntıyla namaz kılmak

Gül988
YAni namazı abdestsiz kıldığım icin diyordum ..


Yorum: Akıntıyla namaz kılmak

Efdal
Bilerek namazı asbestsiz namaz kılmak dinden çıkarmaz sadece günah işlenmiş olur


Nuh
Gül sen bu soruyu cidden mi sordun oyle iman tazeleme falan diyerek hey Allahim sen ne buyuksun ibretlik bi durum


Gül988
Evet cidden sordum . Ebu Hanefi’ye göre bile bile abdestsiz namaz kılmak dinden çıkarır .. off hala aklımda şimdi bu gerçekten (((


ACİLSERVİS
Artık bu saçmalığa bir son ver. Hem soruyorsun hemde nasihatlare cevaplara kulak asmıyorsun. Dinlemeyeceksen soruda sorma.


Rose_love
Akinti abdesti bozmaz diye fetvalar var, bunlara uymamiz uygun olur mu? Cunku deniliyor ki necis olan abdesti bozar ama o akinti temizdir, sumukten farkli degildir.. ama yine de bilemiyorum, bazen ustumde cok vesvese olunca bu fetvayi dusunuyorum, cunku yoksa cogu kez acaba akinti oldu mu diye dusunerek abdest tazeleyerek namaza gereken ilgiyi gosteremiyorum gibi hissediyorum, ayrica afedersiniz ama nezamanda silsem hafif bir nem var?


Gül988
Selam aleyküm kardeşim sende de oluyor dimi ? Yani her zaman oluyor bu nemlik ben düşünüyorum ter degil mi bu acaba .. Cübbeli Ahmet hoca ya baktım doğal olsada bozuyor diyor . Rose love kardeş akıntıyı hissedip her defa abdest alıyormusun ? Ben Bi şey koyamam cunki yaşım az yani sadece pamuk koyuyorum afedersiniz ama içeriye değil tabi ki yani aksa pamuğun üstüne akacak ama ben hissetmicem ve oyle namaz kılıcam . Böyle yapmak düzgün mü? Yani hissetmeyim diye Bi şeyler koyuyorum ama abdestinin bozulacağına garanti var ama hissetmedikçe oyle oyle kılıyorum olmaz dimi ? Bu gün namazda tam selam verecekken Bi Şeyma geldi bende bilmedim şaştım kaldım ama selamı verdim bu da hep aklımdadır şimdi ( hocaları da rahatsız ettiğim icin özür dilerim ama gerçekten o zamandan şimdiye kadar 20-30% rahatlamışımdır cunki sanki bütün bu güne kadar yaptığım ibadetlerimin sevapları silindi diye düşünce geliyor şöyle o zaman sadece ağlamak istiyorum elimden Bi şey de gelmiyor ..

Yani abdestsiz namaz kılmış sayılır mı

Bu kategoride yer alan Bile bile bir günahı işleyip sonrada tövbe etmek? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Akıntıyla namaz kılmak Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.