Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:52
Sizden
Yönetici

Kuran okuyunca kaç ayet okumak gerekir

Rose_love
Selamun Aleykum, benim bir sorum var Kur’an okurken kaç ayet okudugumuzun onemi var mi mesela kapamadan once tek sayili olmasi gerekir mi?


Yorum: Kuran okuyunca kaç ayet okumak gerekir

ACİLSERVİS
Bir ayet okursun veya bin ayet okursun ne önemi var. Fazla okuyunca saymakla mı uğraşacaksın. Böyle detaylara takılıp kafayı boş şeylerle meşgul etmek iyi değildir.
Kuran cüz cüz okunursa daha uygun örneğin her gün bir cüz okuyan bir ayda hatim yapar.


Yorum: Kuran okuyunca kaç ayet okumak gerekir

Şem’a
Sayının önemi yok ama yılda en az iki hatim okumalısın
Biri Ramazan ayında diğeri kalan 11 ayda


Yorum: Kuran okuyunca kaç ayet okumak gerekir

Kayıtsız Üye
kurani kerimi istedigin kadar okursun Rabbimiz hic bir sart kosmamistir. yanlizca anlayarak okumamizi istemistir.kuran Allahin insanlara dogru yolu gösteren bir kitabidir.bizden istedigi onu sindire sindire okumamizdir.bize ne süre nede zaman koymustur.

Bu kategoride yer alan Resûl-üs-Sakaleyn Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Kuran okuyunca kaç ayet okumak gerekir Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.