Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:50
Sizden
Yönetici

Anne babaya yalan söylemek

Zlatan1
Selamun Aleyküm. ÖĞRENCİYİM Sınav sonucum henüz Açıklanmadı ANCAK Eğer kötü not alırsam AİLEME YALAN SÖYLEYİP İYİ NOT ALDIM DEMEYİ DÜŞÜNÜYORUM ÇEVREMDEKİ İNSANLAR AİLEM Benden Okulu bitirmemi bekliyor eğer Kötü not alırsam Ne Yaparım ben yardım EDİN YALAN SÖYLEMEKTEN Başka Fırsatım YOKK.


Yorum: Sinav

#UguR
Doğruyu söylemeniz her zaman iyidir. Her şeyin iyi olması için dua ediniz.


Pismanin yardim edin ne olur

Lastangel
Ben 14 yasimdayim ailem uzulmesin diye sinav sonucumu yalan soyledim bu kadar gunah oldugunu bilmiyordum annemlede aram bozuldu bana kızım bile demiyor yüzümü görmek istemiyor yalanımdan dolayı pismanim nasil tövbe edebilirim tövbe etsem bu hatam affedilirmi yardim edin ne olur cok pişmanım.


Yorum: Anne babaya yalan söylemek

mum
Tövbenin kabul olmadığı hiçbir günah yoktur. Yeterki insan tövbesinde samimi olsun bir daha o hataya dönmesin.
Yalan söylemek hem büyük günahlardan biridir. Yalan münafıklık alametidir kısaca yalan şirk hariç en büyük günahtır.

Büyük bir hata yapmışsınız hatanızın farkına varıp pişman olmuşsunuz bu çok güzel. Anne babanızdan özür dileyin ve Allah’a karşı çok samimi bir tövbe edin inşAllah af edilirsiniz

anne babaya yalan söyleme demiyoruz, hiç bir insana da söyleme demiyoruz,
Hayvana bile yalan söyleme!

Bu kategoride yer alan Taharet almadan namaz başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Anne babaya yalan söylemek Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.