Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:51
Sizden
Yönetici

Birine Allah’ın oğlu demek

huseyndmir
Birini kasıtsız olarak istemeden ağızdan bi anda çıkar şekilde öyle bişey olmadığını bildiği halde Allah ın oğlu diye seslenip çağıran kişi dinden çıkar mı? Küfre mi girmiş olur? Böyle demişse ne yapmalıdır bundan sonra ?


Yorum: Birine Allah’ın oğlu demek

Şem’a
İstenmeden olsa dinden çıkılmaz sadece tövbe gerekir ama bilerek söylendiğinde bu en büyük şirktir ve yeniden iman etmeden müslüman olmaz.


Yorum: Birine Allah’ın oğlu demek

huseyndmir
Yeniden imkan etmeden ne demek anlayamadım o kısmını. Şehadet getirip tevbe istiğfar etmek yeterli mi ? Eğer dinden dönmüş olma ihtimali var ise soruyorum sağlam olması için vesveseden kurtulmak içinyoksa bilerek öyle birşey söylemem


Yorum: Birine Allah’ın oğlu demek

Berat24
Kasıtsız olarak böle kelimelerin çıkması çok tuhafıma gitti bi insan nasıl böyle birşey der anlamadım.

Küfür konusuna gelince Şehadet getirip ”Ya Rabbi ! Buluğ çağımdan bu güne gelene dek bilerek veya bilmeyerek yaptığım işlerden dolayı veya söylediğim sözlerden dolayı küfre şirke girmiş isem tevbe ettim pişman oldum sen affeyle Allahım”
De kardeşim


Dusunceyi

Bu kategoride yer alan Gusül abdesti neden alınır mantığını anlamıyorum ? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Birine Allah’ın oğlu demek Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.