Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:51
Sizden
Yönetici

Kredi çekenin bize ikram vermesi ve yemeğe davet etmesi yenilen lokma haram mı helal mi

met1995
Selamın Aleyküm,
Akrabam ev almak için maddi imkanları kısıtlı olduğu için kendileri ev kredisi çekmiş.Çekilen bu ev kredisine dayanarak bizi yemeğe çağırması veya ikramda bulunması konusunda yemekte yiyeceğimiz lokma helal mı haram mıdır? .internette araştırdım ama kafam karıştı.Akrabam reklam sektörde çalışıyor.Davete icabet etmeli miyim?yoksa şüphe olduğu için uzak mı durmalıyım?


Kredi çekenin bize ikram vermesi ve yemeğe davet etmesi yenilen lokma haram mı helal mı

mum
Kazancı haram olan kişilerin yemeğini yemenin dini ölçüsü

Yemek ikram eden kişinin tüm kazancı haram ise yemeği yenmez ama helal kazancı var ve içine haram karışmış olsa da yemeği yenir.

Bu kategoride yer alan Namazı ikinci defa kılmak başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Kredi çekenin bize ikram vermesi ve yemeğe davet etmesi yenilen lokma haram mı helal mi Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.