Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:51
Sizden
Yönetici

Anne ve intizar

Shc47
SA. Şimdiye dek farklı kaynak ve kişilere danışmamla gerekeni öğrendim ancak ara sıra tekrar sorma gereği duyuyorum.

Annem rahmetli, babamın tersine dini gerekleri yerine getirmeyen bunu isteyen babamla sürekli kavga eden, kimseyi beğenmeyen, insanların kusurlarını sürekli dillendiren, herkezden üstün olduğunu düşünerek hareket eden ve tüm bunların sonucunda evin huzurunu sürekli bozuk tutarak yaşamı bu ev halkına zehir etmesinin yanında her defasında yapmaması için yakarmamiza rağmen sürekli intizar eden yapıda bir insandı. Ben lise çağına geldiğimde ekilen ne işe ürün o oldu. O dönemde eğer evde kalsaydım şu anda liseyi dahi bitirmemiş olacaktım.

Bunun üzerine evden ayrılıp arkadaşımda kaldım ve yüksek notlarla 5 senede geldiğim lise 2 den geçip hiç kırıksız liseden mezun oldum. Bir süre sonra annem hastalandı ve daha sonra vefat etti. Ancak yetiştirdiği üründe kendisine sevgi bırakmadığı için son döneminde ne yanına gidecek istek nede Allahın emirleri konusunda bu kadar hassas ve bilgili değildim, bu sebeple kendisini bu süreç içinde iki kez gördüm. Vicdan azabı konusu yok zira bana ne verildiyse geri o verildi. Ancak şimdi yaşıyor olsa yinede sadece Allahın emri dışında hiç bir artı koymayacağım sabittir. Şu anki durumda ise artık Allah’a intikal etmiş anneme Allahın rahmeti için dua ediyorum.

Soru; böyle bir yapıda birinin intizarı Allah katındaki karşılığı sabit kaynaklar ışığında durumu nedir.?


Yorum: Anne ve intizar

arifselim
Aleykum selam. Annen hatalı ve hatta çok hatalı da olabilir ama yinede o senin annendir. Her ne olursa olsun ona sabırlı olmak, iyi davranmak ve saygıyı asla bozmamak senin bir vazifendir. Allah boşuna cenneti onun ayağı altına koymamıştır. Müşrik olan bir anne babaya bile iyilikte bulunmayı dinimiz yasaklamamıştır. Sadece Allah’a isyan etmeyi emrettiklerinde bunda itaat etmeyi yasaklamıştır. Artık bu saatten sonra ona Allah’tan af dile ve sende tövbe istiğfar et.

Bu kategoride yer alan İdrardan sonra gelen akıntı ve akıntı vesvesesi. başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Anne ve intizar Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.