Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:51
Sizden
Yönetici

İnternetten Kuranı Kerim Ayetli Resim Paylaşılması Teklif Hakkı Olup Olmaması

met1995
Selamın Aleyküm,
Yoğun olarak kullanılan Sosyal Medyada Resimli ayetler paylaşmak Teklif hakkı kapsamına girer mi,İnternetten Görseller bölümünde ayetli resimler var.Sosyal medyada paylaşılması günah mı caiz mi?Paylaşanlar çok var.Görseller bölümünde Görseller telif hakkına tabi olabilir. ibaresi karşımıza çıkıyor.


Yorum: İnternetten Kuranı Kerim Ayetli Resim Paylaşılması Teklif Hakkı Olup Olmaması

met1995
2-Başka kişilerin resimli ayet paylaşımda bulunmuş olup indir sekmesi bulununca bende indirdim profile kapak fotoğrafı yaptım ve zaman tünelinde paylaşımda bulundum.Bunun vebali var mı?


Yorum: İnternetten Kuranı Kerim Ayetli Resim Paylaşılması Teklif Hakkı Olup Olmaması

arifselim
Aleykum selam. İnternet ortamında bir çok telif hakkı olan resim, video ve yazılar olabilir dikkatli olmak gerekir. Ancak telif hakkı olduğu beyan edilmediği sürece bu tür resimleri kullanmak caizdir. Çünkü bu ortamda açıkça paylaşan ve buna uyarı koymayan birisi bunu paylaşmış olur. Bunları alarak kullanabilirsin.

Bu kategoride yer alan Parayı Eksik Vermek başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

İnternetten Kuranı Kerim Ayetli Resim Paylaşılması Teklif Hakkı Olup Olmaması Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.