Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:51
Sizden
Yönetici

Kul hakkı işlediği hak sahiplerle helalleşmede aile engeli

met1995
Selamin Aleykum,
Kul hakki işlediğim o hak sahiplerle helalleşmede kararli olan biri,kendi ikamet ettiği bolgede değilde başka yerde olan hak sahipleri bulup helalleşmek için uzak olduğu icin ailem orda ne yapacaksin,sana kim bakacak,seni kimse kabule etmez soylemi var,boyle baskilar oldugu icin hellaşemiyorum Allahtan ve kul haktam çok korkuyorum,Aileme kul hakki isledigim hak sahiplerle hellaşmek icin gittigimi soylemeli miyim?Ben soylemek istemiyorum sadece Allah bilsin istiyorum?Burdaki hocalarldan yardim istiyorum bir yol gosteriniz?


Yorum: Kul hakkı işlediği hak sahiplerle helalleşmede aile engeli

Şem’a
Hak sahiplerinin ayağına gitmek zorunda değilsin, zaten annen baban buna izin vermiyorsa gidemezsin.
Hak sahiplerini ara helalleş ve maddiyat ise banka yoluyla öde.


Yorum: Kul hakkı işlediği hak sahiplerle helalleşmede aile engeli

met1995
Hak sahiplerin kendi dükkanları var ama gitme imkanım da var maddiyat da var.ama ailemin bu hak sahiplerimden kul hakkı işlediğime haberi yok.yine de ailem engelliyor.Engelleme sebebi bakarsak niye gidecen diye sorunca işim var diye geçiştiriyorum.


Yorum: Kul hakkı işlediği hak sahiplerle helalleşmede aile engeli

Şem’a
hem kul hakkı öde hem anne baba rızasını al artık çıkış yolunu bulmak sana kalmış 🙂


met1995
Peki hak sahiplerle helalleşme icin aileme soylemeli miyim yoksa bu işi gizli mi yapmaliyim?.Hak sahiplerle helalleşme icin aileme soylersem sadaka ve sevapta eksiltme olur mu ?


#UguR
Kardeşim gidemiyorsan helallik almak istediğin kişiyi arayarak veya mesaj yazarak da hellallik isteyebilirsin.


met1995
oyle değil.ailem nicin gidecegimi haberi yok.Sebep olmadan gondermiyor.Ama sebepi soyleyince gidebilrsin diyor.Ama kul hakki borcumu odemeye gittigimi aciklarsam bunun dinimizde vebali var mi riya karişmasindan ve sevapin eksilmesinden korkuyorum.Ama gizlice yapilmasi gerek diyorsaniz bir yolu bulup yapabilirim ama cok zor olur hak sahipleri bulamam.

Bu kategoride yer alan Ben Kendi annem ile mi imtihan oluyorum yıllardır yoksa bana mı öyle geliyor başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Kul hakkı işlediği hak sahiplerle helalleşmede aile engeli Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.