Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:51
Sizden
Yönetici

Senin için oruç tuttum sözü

huseyndmir
Selamün Aleyküm hocam ben yurtdışında yaşıyorum şu anda Türkiye’ye bazı sorunlar yüzünden gelemiyorum. Ailem le konuşurken annem buraya gelebilmek için bana senin için oruç tutuyorum dua ediyorum dedi. Ben de sadece Allah rızası için oruç tutulur dedim o da tabi Allah rızası için tutuyor üç aylar olduğu için işte ifade ederken öyle yanlış söyledi. Bir kaç defa öyle söyledi. Okuma yazması da yoktur. Böyle söylediği için dinden mi çıkmış oluyor hocam benim de üzerimde bi günah oluyor mu bana öyle söylediği için.. Allah razı olsun sizlerden hocam..


Yorum: Senin için oruç tuttum sözü

Kayıtsız Üye
Aleyküm selam. Oruç ve diğer ibadetler elbette Allah Rıza’sı kazanmak için yapılır .. Fakat bu senin için tutuyorum söylemi bir adak olarak adanmış olabilir … Annenizin sizin dönmeniz için dua dam başka ibadet adamış olabilir. Misal bir insan şu isteğim olursa şu kadar gün oruç tutacağım veya Yasin okuyacağım diye İstekte bulunabilir . Bu günah değildir veya dinden çıkmış değildir isteği karşısın da Allah’a ibadet etmektir kanımca.


Yorum: Senin için oruç tuttum sözü

huseyndmir
Teşekkür ederim hocam Allah razı olsun.. her iki durumda da yani hem dediğiniz gibi hem de öyle heyecandan ağzından o şekilde çıkmış olsa bi tehlike yok anladığım kadarıyla..


Yorum: Senin için oruç tuttum sözü

Kayıtsız Üye
Hüseyin kardeşim hoca değilim bende senin gibi okuyucu araştıran bir insanım sorunu görünce bilgim dahilinde yanıtladım sitede ki hocalarımız elbette daha iyi bilirler yanıtsız bırakmak istemedim seni ama hocalarda benden farklı birşey diyeceklerini sanmıyorum için rahat olsun 😊


huseyndmir
Kardeşim Allah razı olsun ilgilendiğin için..


emraky00
Ve Aleyküm Selam
Allah kimsenin günahını kimseye yüklemez sana bir vebal yada günah yoktur
Annen adak için yaptıysa sıkıntı olmaz.Annene sor ne amaçla dedi öyle cevaplayalım


huseyndmir
Sordum üç aylardan dolayı oruç tutuyorum dedi öyle heyecandan o sözleri söyledim diyor yoksa öyle birşey yok yani bilinçli bir şekilde değil işte ben içime şüphe olduğundan dolayı sordum içim rahat etmesi için şeytanın vesvesesinden kurtulmak için

Bu kategoride yer alan Evleneceğimiz insanda kaderimiz de mi yazılı? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Senin için oruç tuttum sözü Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.