Anasayfa
9 Mayıs 2021, 0:52
Sizden
Yönetici

Yalan yere valla demek

Rose_love
Selamun Aleykum, ben ergenlik yillarinda yalan vere valla demistim hemde bir kac kez ama kac kere oldugunu hatirlamiyorum, sadce bu yaptigim hata elhamdulillah aklima geldi. Bu durumda ne yapalibilirim? Yemin kefareti odemem lazim mi kac kere icin odemem lazim?


Yorum: Yalan yere valla demek

arifselim
Aleykum selam. VAllahi demekle edilen yemin geçerlidir. Ancak yemin eden, yemine kastetmiş olmalıdır. Dili kayarak yemin eden kişinin yemini geçerli olmaz. Ettiğin yeminlerin sayısını hatırlamıyorsan tahmini olarak hesap ederek yemin kefaretlerini yerine getirmelisin.


Yorum: Yalan yere valla demek

Ekomago35
Soylediginiz her soz yemin olarak gecer kiyamette karsiniza getiririr supheniz olmasin tuvalette yatarken bile ne yaptiginiz yazilir ictiginiz su aldiginiz nefes kitapta yazili kefaret gerektirir muslumana yalan yere saka bile yapilmaz peygamberimiz sav musluman bir kimse kardesine yalan yere konusmamanizi ogutler
Bir kimse saka yapinca hemen yanina gitti niye yalan soyluyorsun neden yalan soyluyorsun diye 3 kez uyarmistir sakin ha


valla ne demek, valla demenin kefareti, VAllah demek

Bu kategoride yer alan Kuran niçin indirilmiştir başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.


Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim Sitemap Sitemap2 Sitemap3

Yalan yere valla demek Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İman, Mezhep, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Tecvid, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.